آبه شینزو: پیونگ یانگ تهدیدی برای ژاپن و جامعه جهانی است

به گزارش کشتی کروز، نخست وزیر ژاپن در واکنش به شلیک پرتابه توسط کره شمالی مدعی شد، پیونگ یانگ تهدیدی برای ژاپن و جامعه جهانی است. آبه شینزو نخست وزیر ژاپن روز پنجشنبه در واکنش به شلیک دو پرتابه توسط کره شمالی گفت، توکیو و متحدانش در حال پایش اوضاع هستند.

آبه شینزو: پیونگ یانگ تهدیدی برای ژاپن و جامعه جهانی است

به نوشته خبرگزاری رویترز، آبه در جمع کشتی کروز گفت: پرتاب متعدد موشک توسط کره شمالی چالشی جدی نه فقط برای ژاپن بلکه برای جامعه جهانی است.

نخست وزیر ژاپن اضافه نمود: جهت پایش اوضاع، در ارتباط نزدیک با آمریکا، کره جنوبی و جامعه جهانی خواهیم ماند. هوشیاریمان را جهت حفاظت از امنیت و دارایی های مردم ژاپن افزایش می دهیم.

آبه این سخنان را پس از آن بیان نمود که خدمات امنیت دریایی ژاپن شلیک پرتابه از سوی پیونگ یانگ را تأیید کرد.

واکنش ها به آزمایش موشکی کرخ شمالی

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی نیز امروز اظهار داشت که کره شمالی حداقل یک پرتابه نامشخص را شلیک نموده است.

همچنین نیروهای آمریکایی حاضر در کشور گوام می گویند کره شمالی دو پرتابه از نوع کوتاه بُرد به سمت دریای ژاپن شلیک نموده است که تهدیدی برای گوام یا دارایی های آمریکا محسوب نمی شوند.

کره شمالی از دو سال پیش با آمریکا وارد مذاکره مستقیم شده و سران دو کشور هم سه بار با یکدیگر ملاقات نموده اند. با وجود آنکه پیونگ یانگ چند تأسیسات اتمی خود را نابود نموده و متعهد شده است که به سوی خلع سلاح اتمی حرکت کند، اما واشنگتن نه تنها هیچ یک از تحریم ها را برطرف ننموده، بلکه تحریم های تازه ای نیز علیه این کشور وضع نموده است.

آخرین دور گفت وگوهای نمایندگان کره شمالی و آمریکا هم که ماه گذشته در سوئد برگزار گردید، به دلیل آنچه پیونگ یانگ خواسته های تکراری آمریکا مطرح نموده، با شکست روبرو شد. پیونگ یانگ هشدار داده است که اگر آمریکا تا سرانجام امسال میلادی، یعنی یک ماه چند روز دیگر، گام هایی در جهت کاهش تنش برنداشته و خواسته های خود را تعدیل نکند، کره شمالی اقدامات تازه ای در دستور کار قرار می دهد که می توانند آمریکا را غافلگیر نمایند.،فارس

بیشتر بخوانید

کره شمالی موشک تازه ای را آزمایش می نماید

منبع: ایران آنلاین

به "آبه شینزو: پیونگ یانگ تهدیدی برای ژاپن و جامعه جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبه شینزو: پیونگ یانگ تهدیدی برای ژاپن و جامعه جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید