آشنایی با تعدادی از مشهورترین پلهای نمادین استانبول

به گزارش کشتی کروز، استانبول شهری است که توسط آب به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم شده و به همین دلیل، برای اتصال این دو بخش پل های بسیاری وجود دارند. پلهای معروف استانبول در طی سالیان تبدیل به نمادهایی مهم شده و اکنون، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استانبول را تشکیل می دهند. با ما در مقاله دیدنی ترین پلهای استانبول همراه شوید تا شما را با شماری از مشهورترین پلهای نمادین استانبول آشنا کنیم.

آشنایی با تعدادی از مشهورترین پلهای نمادین استانبول

فهرست مطالب

پل بسفرپل سلطان محمد فاتحپل گالاتاپل مترویپل یاووز سلطان سلیم

پل بسفر

این پل بر روی تنگه بسفر ساخته شده و دو قسمت اروپایی و آسیایی شهر را به هم ارتباط می دهد. در واقع، منطقه اورتاکوی (Ortakoy) در بخش اروپایی را به منطقه بیلربی (Beylerbeyi) در بخش آسیایی متصل می نماید. در سال 1970 ساخت این مورد از مشهورترین پلهای نمادین استانبول را آغاز کردند و در سال 1973 افتتاح شد. این پل معلق و فولادی 10متر ارتفاع، 1150 متر طول و 39 متر عرض دارد.

پل سلطان محمد فاتح

این مورد از پلهای معروف استانبول نیز بر روی تنگه بسفر قرار گرفته و به همین دلیل، به پل دوم بسفر معروف است. این پل منطقه کاواچوک (Kavacik) در بخش آسیایی را به منطقه هیساروستو (Hisarustu) در بخش اروپایی متصل می نماید. در سال 1988 این پل ساخته شد و در آن موقع، پنجمین پل معلق دنیا بود.

پل گالاتا

این پل بسیار مشهور بر روی خلیج شاخ طلایی (Golden Horn) قرار گرفته است. این پل دو طبقه محدوده تاریخی و قدیمی استانبول را به منطقه گالاتا، بیوگلو و شیشلی متصل می نماید. در سال 1845 ساخته شد و تا بحال 5 بار مورد بازسازی قرار گرفته است. آخرین باری که بازسازی آن تکمیل شد، سال 1994 بود. در طبقه پایین این پل، رستوران های پرطرفداری وجود داشته که ساندویچ ماهی را ارائه می دهند. همچنین، افراد بسیاری بر روی این مورد از دیدنی ترین پلهای استانبول برای ماهیگیری به صف می ایستند.

پل متروی

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول همین پل است. این پل جدید محدوده فاتح در بخش تاریخی را به محدوده بیوگلو بوسیله خط M2 مترو متصل می نماید. در سال 2014 این پل ساخته شد و در ساختش اختلافات و مسائل بسیاری وجود داشتند. دلیل این مسائل و اختلافات نیز به هم ریختن نمای تاریخی شهر بواسطه ارتفاع پل بود.

پل یاووز سلطان سلیم

این پل نیز بر روی تنگه بسفر قرار گرفته است و سومین پل بر روی این تنگه هست. این پل منطقه گاریپچه (Garipce) در محدوده اروپایی را به پویرازکوی (Poyrazkoy) در محدوده آسیایی متصل می نماید. در سال 2016، این پل افتتاح شد و جدیدترین پل استانبول هست. این پل در رده دوم مرتفع ترین پلهای دنیا با ارتفاع 322 متر قرار گرفته است.

در ادامه بخوانیدجاذبه های گردشگری استانبول | شهری که حتما باید دیدمنبع: همگردی

به "آشنایی با تعدادی از مشهورترین پلهای نمادین استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با تعدادی از مشهورترین پلهای نمادین استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید