آمادگی سدهای خوزستان برای کنترل سیلاب ها

به گزارش کشتی کروز، خبرنگاران/خوزستان مدیر برنامه ریزی مخازن سدها و رودخانه های سازمان آب و برق خوزستان گفت: ظرفیت خالی مخازن سدهای خوزستان برای کنترل سیلاب های احتمالی کاملا مناسب است و جای نگرانی برای کنترل و مهار سیلاب ها نیست.

آمادگی سدهای خوزستان برای کنترل سیلاب ها

علی شریفی در گفت وگو با کشتی کروز، در خصوص آخرین شرایط مخازن سدهای خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر حدود 4.5 میلیارد مترمکعب حجم مفید آب در مخازن سدهای خوزستان وجود دارد. از حدود 4.5 میلیارد مترمکعب حجم مفید آب در سدهای خوزستان، حدود 2.2 میلیارد مترمکعب در حوزه کارون، حدود 1.2 میلیارد مترمکعب در سد کرخه، 350 میلیون مترمکعب در حوزه مارون و بیش از 500 میلیون مترمکعب در حوزه دز واقع شده است.

وی اضافه کرد: حجم مفید آب در مخازن سدهای استان در مقایسه با سال گذشته در این تاریخ چیزی حدود 700 میلیون مترمکعب کاهش داشته است و این کاهش به دلیل آن است که با سال آبی نرمال روبرو هستیم.

مدیر برنامه ریزی مخازن سدها و رودخانه های سازمان آب و برق خوزستان شرح داد: در حال حاضر ظرفیت خالی مخازن سدهای خوزستان حدود 9 میلیارد مترمکعب است که برای کنترل سیلاب های احتمالی کاملا مناسب است و جای نگرانی برای کنترل و مهار سیلاب ها نیست.

وی با بیان اینکه امسال بارندگی ها با تاخیر در خوزستان آغاز می شود، اضافه کرد: بر اساس آخرین اطلاعیه ای که سازمان هواشناسی کشور صادر کرده، بارش ها تا پایان ماه آذر کمتر از نرمال است و از اواخر آذر شاهد وقوع بارش در خوزستان خواهیم بود. بر اساس این پیش بینی ها در زمستان شرایط بارش ها اندکی بهبود یافته و به نرمال نزدیک خواهد شد و می تواند بر شرایط مخازن موثر باشد. در این زمینه باید دید که شرایط بارش ها و شرایط مخازن سدهای استان در ادامه سال آبی به چه شکلی خواهد شد.

شریفی بیان کرد: با توجه به حجم خالی که در سدهای استان وجود دارد، حتی در صورت وقوع سیلاب نیز نگرانی برای کنترل و مهار این سیلاب های احتمالی نداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمادگی سدهای خوزستان برای کنترل سیلاب ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی سدهای خوزستان برای کنترل سیلاب ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید