آمار علیه شیخ؛ فقط یک مهاجم ضعیف تر از دیاباته بود!

به گزارش کشتی کروز، شیخ دیاباته پیروز شد با 15 گل زده عنوان آقای گلی لیگ را بعد از 11 سال برای استقلال به دست بیاورد.

آمار علیه شیخ؛ فقط یک مهاجم ضعیف تر از دیاباته بود!

به گزارش کشتی کروز، دیروز پرونده لیگ برتر فوتبال با قهرمانی پرسپولیس در این لیگ بسته شد. نکته جالب توجه اما آقای گلی شیخ دیاباته مهاجم استقلال در این رقابت ها بود که بعد از 11 سال این عنوان را برای این باشگاه به دست آورد.

اما دیاباته که با 15 گل زده پیروز شد آقای گل لیگ برتر گردد در میان تمام مهاجمانی که این عنوان را کسب کردند در رتبه دوم ضعیف ترین آمار قرار گرفته است.

در اولین دوره لیگ برتر که با حضور 14 تیم برگزار گردید رضا عنایتی با 17 گل از ابومسلم این عنوان را از آن خود کرد و در دوره دوم هم ادموند بزیک پیروز شد در لیگ 14تیمی با 13 گل این عنوان را در سپاهان به دست بیاورد.

در سومین دوره لیگ برتر با بازگشت علی دایی به فوتبال ایران از اوانتظار اقای گلی در پرسپولیس می رفت که این اتفاق در نهایت در سرانجام لیگ افتاد و کاپیتان سابق تیم ملی با 16 گل در لیگ 14 تیمی این عنوان را از آن خود کرد.

اما در دو فصل بعد از آن که لیگ با حضور 16 تیم برگزار گردید رضا عنایتی دو فصل رویایی را با استقلال پشت سر گذاشت و با 20 و 21 گل زده عنوان آقای گلی لیگ را به دست آورد.

در ششمین فصل از لیگ برتر عرفان اولروم و مهدی رجب زاده عنوان مشترک آقای گلی را در دوتیم ابومسلم و ذوب آهن به دست آوردند. دومهاجمی که 17گل زده را در کارنامه خود ثبت کردند.

اما فوتبال ایران در فصل هفتم تا دوازهم شاهد لیگ 18 تیمی بود که تعداد بازی های فصل را به عدد 34 می رساند. در فصل هفتم محسن خلیلی از پرسپولیس و هادی اصغری از راه آهن عنوان مشترک اقای گلی را به دست آوردند و فصل هشتم این آرش برهانی بود که پیش از اینکه دیاباته عنوان آقای گلی لیگ را برای استقلال به دست بیاوردآخرین آقای گل استقلال در لیگ برتر لقب گرفت. برهانی در آن فصل با 21 گل زده پیروز شد در صدر لیست گلزنان لیگ برتر قرار بگیرد.

در نهمین دوره لیگ برتر عماد رضای عراقی با 19 گل زده در لیگ برتر به عنوان دومین خارجی این لیگ عنوان آقای گلی را در سپاهان به دست آورد و اما دهمین دوره لیگ برتر با رکوردشکنی رضا نوروزی به سرانجام رسید. مهاجم سابق فولاد خوزستان در فولاد پیروز شد تا با 24 گل زده رکورد گلزنی در لیگ برتر را بشکند.

در فصل یازدهم لیگ برتر کریم انصاری فرد که کشف علی دایی بود پیروز شد با 21 گل زده در سایپا این عنوان را از آن خود کند و بعد از کسب این عنوان راهی پرسپولیس گردد. هر چند بعدها او بر سر تاخیر در تمدید قرارداد با واکنش تند علی دایی روبه رو شد و فصل بعد راهی تراکتور شد.

اما باشگاه ملوان هم در میان آقای گل های لیگ برتر پیروز شد سهمی داشته باشد. جلال رافخایی در درخشان ترین فصل حضورش در این تیم با 19 گل زده این عنوان را برای قوهای سپید در فصل دوازدهم به دست آورد. این آخرین فصل 18 تیمی لیگبرتر ایران بود.

در بازگشت لیگ ایران به فرمت 16تیمی این کریم انصاری فرد بود که دوباره در تراکتور خودی نشان داد و با 14 گل زده این عنوان را مجددا کسب کرد تا راهی اوساسونا گردد. این ضعیف ترین آمار اقای گل لیگ 16 تیمی هم محسوب می شد.

نکته جالب اینکه آقای گل فصل بعدی لیگ برتر هم در اختیار تراکتوری ها بود و ادینیو گلزن قهار این تیم با 20 گل زده این عنوان را دوباره برای تبریزی ها تکرار کرد.

و اما سه فصل بعدی لیگ برتر عنوان آقای گلی منحصرا در اختیار مهاجمان پرسپولیس بود. در فصل پانزدهم و شانزدهم مهدی طارمی با 16 و 18 گل زده و علی علیپور در فصل هجدهم هم با 19 گل زده براس سرخ ها در کسب این عنوان هت تریک کردند.

فصل قبل هم که کی روش استنلی و لوسیانو پریرا عنوان مشترک اقای گلی لیگ هجدهم را به دست آوردند.

دیاباته البته در این فصل حدود 9 بازی استقلال را به دلیل مصدومیت از دست داد اما با این همه او بعد از کریم انصاری فرد در لیگ برتر 16تیمی ضعیف ترین آمار آقای گلی لیگ را بر جای گذاشت.هر چند او اگر پیروز به حضور در تمام بازی های فصل می شد قطعا آمار بهتری از خود ثبت می کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمار علیه شیخ؛ فقط یک مهاجم ضعیف تر از دیاباته بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار علیه شیخ؛ فقط یک مهاجم ضعیف تر از دیاباته بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید