آیا بعضی از هنرمندان راه حل بهتر از پویش پایکوبی بلد نیستند؟

به گزارش کشتی کروز، بعضی برای خوب کردن حال مردم در روزهای شیوع ویروس کرونا راه حل های متفاوتی ارائه نموده اند که بعضی از آنها غیرمنظقی به نظر می رسد.

آیا بعضی از هنرمندان راه حل بهتر از پویش پایکوبی بلد نیستند؟

به گزارش خبرنگار ، روز های سخت و تلخی که دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا طی می نماید، شرایط خاص و شاید غیر قابل باوری را به وجود آورده است. کرونا این روز ها شادی و امید را از برخی گرفته و خیلی ها دغدغه بازگشت شادی و امید را دارند. انتشار تصاویری از پایکوبی در اتاق های عمل و پایکوبی پرستاران در شرایط سختِ درمان بیماران کرونایی، قوت قلبی برای مردمی بود که از مواجهه با این بیماری حسابی ترسیده بودند.

این تجویز کادر درمان شاید در لحظه خنده را به لب مردم آورد، اما نمی تواند راه حل همیشگی برای شاد کردن و امید دادن باشد. اصرار به راه اندازی پویش پایکوبی، همه هدف ها از تشکیل آن را فقط برای لحظه ای جلو می برد و برخی هنرمندان هم راه حل ساده پایکوبییدن را مبارزه با کرونا معرفی کردند.

با ایجاد پویش و انجام کار هایی از این دست فقط می توان در مدت کوتاهی لبخند بر لب مردم آورد. ایجاد یک شادی مستمر شاید با بهبود زندگی اجتماعی اتفاق می افتد. نبود این شادی مستمر پیش از شیوع کرونا هم در کشور احساس می شد و بسیاری راه حلی برای آن ارائه نمی کردند.

کاش هنرمندانی که این روز ها با ایجاد و ترویج پویش پایکوبی سعی در شاد کردن مردم دارند، به جای ارسال ویدئو های اینستاگرامی، فعالیتی بلند مدت انجام می دادند. اگر هم نزدیک مردم نمی شدند، از صفحات پربازدید مجازیشان برای تبلیغ رفتارهای درست اجتماعی، سبک زندگی مناسب در شرایط بحرانی، معرفی کسب و کار های نوپا که احتیاجمند تبلیغ و دیده شدن هستند، استفاده نمایند. کاش به جای تحریم جشنواره و تلویزیون و ایجاد پویش پایکوبی که شاید ساده ترین کار ها باشد، کار های اساسی تر برای حل مسائل مردم انجام می شد.

از ظرفیت اینستاگرام می گردد برای انتقال پیغام های بهتر و توصیه های مفید تر استفاده کرد. سفر های متعدد به مناطق مختلف کشور که سبب تشدید شیوع ویروس کرونا شده، از اتفاقاتی است که احتیاج به فرهنگسازی در کشور را کاملا نشان می دهد. بخشی از این فرهنگ سازی هم دست فعالان هنری را می بوسد. بهتر بود فراوری محتوایی هم در این زمینه رخ می داد و پویش های جدی تری در همین خصوص از سوی هنرمندان راه اندازی می شد.

انتقال مفهوم و تبدیل موضوعات شعاری به کنش های اجتماعی، مسئولیتی است که بخش اعظمی از آن را فعالان فرهنگی بر عهده دارند. طبق گفته کارشناسان دنیای، مشکل شیوع کرونا ریشه های فرهنگی هم دارد و با حل این مسائل می توان، معضل سلامت را هم حل کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آیا بعضی از هنرمندان راه حل بهتر از پویش پایکوبی بلد نیستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بعضی از هنرمندان راه حل بهتر از پویش پایکوبی بلد نیستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید