ائتلاف الفتح: دولت باید تصمیم مجلس عراق برای خروج نیروهای آمریکایی را اجرا کند

به گزارش کشتی کروز، یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق به اظهارات فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در مورد تصمیمی از سوی عراق در آینده برای ابقای نیروهای آمریکایی در این کشور، واکنش نشان داد.

ائتلاف الفتح: دولت باید تصمیم مجلس عراق برای خروج نیروهای آمریکایی را اجرا کند

به گزارش کشتی کروز، به نقل از بغداد الیوم، سعد السعدی، از رهبران ائتلاف الفتح در واکنش به اظهارات ژنرال کنت فرانکلین مک کنزی، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا گفت: تصمیم مجلس عراق، خروج تمامی نیروهای خارجی از جمله نیروهای آمریکایی از این کشور است و دولت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و تمامی طرف های دولتی ذی ربط باید از این تصمیم پیروی نمایند و امکان ندارد هیچ شخص یا طرفی با هر دلیل یا بهانه ای در اجرای این تصمیم تعلل کند.

سعد السعدی همچنین توضیح داد: رویای باقی نگه داشتن نظامیان آمریکایی تحت هیچ عنوانی به حقیقت تبدیل نخواهد شد و این مسأله مورد توافق سیاستمداران و مردم نیست و دولت باید این تصمیم مجلس را اجرایی کند و در صورت وجود هرگونه تعلل از سوی دولت، گروه های سیاسی ملی، سخن و موضع واحدی خواهند داشت و امکان ندارد با باقی ماندن هیچ نیروی اشغالگری در عراق موافقت نمایند به ویژه این که ما به هیچ نیروی خارجی در کشورمان نیازی نداریم.

پیشتر فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا پس از نشست خود با مصطفی الکاظمی گفته بود: عراقی ها خواستار این هستند که آمریکا در کنار آنها بماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ائتلاف الفتح: دولت باید تصمیم مجلس عراق برای خروج نیروهای آمریکایی را اجرا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف الفتح: دولت باید تصمیم مجلس عراق برای خروج نیروهای آمریکایی را اجرا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید