اردوغان: ملک سلمان در قضیه خاشقجی بی تقصیر است

به گزارش کشتی کروز به نقل از رویترز ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه حین بازگشت از فرانسه خطاب به خبرنگاران گفت: مسئله قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی را در مراسم شامی که در پاریس داشتم، با رهبران آمریکا، فرانسه و آلمان درمیان گذاشتم.

اردوغان: ملک سلمان در قضیه خاشقجی بی تقصیر است

وی ادامه داد: فایل ضبط شده ای را که به این قتل مربوط است، به همه آنهایی که آن را از ما مطالبه می کردند؛ نشان دادم. همه آنهایی که مطالبه داشتند از جمله سعودی ها، آمریکا، فرانسه، کانادا، آلمان و انگلیس محتویات آن را شنیدند.

اردوغان ادامه داد: این فایل واقعاً حیرت آور است. حتی وقتی مامور اطلاعاتی عربستان به آن گوش داد، شوکه شد و گفت هرکه این عمل را مرتکب شده، هروئین مصرف نموده است.

اردوغان تاکید نمود: این قتل با برنامه ریزی و از سوی مقامات بالای سیاسی صادر شده است حال آنکه گمان نمی کنم ملک سلمان نقشی در آن داشته باشد.

وی ادامه داد: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، می گوید هرچه لازم باشد برای روشن شدن موضوع انجام می دهد. ما نیز با صبوری انتظار چنین چیزی را می کشیم. باید تعیین گردد چه کسی دستور قتل را صادر نموده است.

اظهارات اردوغان درحالی ایراد شد که روز گذشته، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در اختیار داشتن این فایل صوتی را تکذیب و رئیس جمهوری فرانسه را به سیاسی بازی متهم کرد- اقدامی که درگیری لفظی میان آنکارا-پاریس را رقم زده است.

درهمین راستا، فخرالدین آلتون رئیس سازمان ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه با صدور بیانیه ای بیان کرد: اظهارات ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه درباره اقدامات ترکیه درباره قتل خاشقجی و سیاسی بازی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری در این زمینه غیرقابل قبول است.

در بیانیه رئیس سازمان ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه در این خصوص آمده است: گفته های وزیر خارجه فرانسه منعکس کننده واقعیت نیست. بدون تردید اگر کوشش ترکیه نبود، این واقعه لاپوشانی شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اردوغان: ملک سلمان در قضیه خاشقجی بی تقصیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: ملک سلمان در قضیه خاشقجی بی تقصیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید