القاعده کارکنان شارلی ابدو را تهدید کرد

به گزارش کشتی کروز، همزمان با برپایی دادگاه رسیدگی به اتهامات 14 متهم حمله مرگبار ژانویه 2015 به نشریه فکاهی شارلی ابدو در پاریس، گروه القاعده کارکنان این نشریه فرانسوی را به دلیل نشر دوباره کاریکاتورهای موهن تهدید به مرگ کرد.

القاعده کارکنان شارلی ابدو را تهدید کرد

خبرگزاری فرانسه با استناد به گزارشی که در این خصوص توسط یک تشکل آمریکایی متخصص در شناسایی و نظارت بر فعالیت های گروه های افراط گرا منتشر شده، تهدید اعضای هیئت تحریریه هفته نامه شارلی ابدو توسط گروه القاعده را مورد تایید قرار داده است.

بر اساس این گزارش، القاعده ضمن اشاره به نام برادران کواشی، عاملان حمله به دفتر شارلی ابدو که مدعی شده بودند از جانب شاخه این گروه در یمن مامور انجام عملیات شده و در جریان عملیات توسط نیروهای امنیتی کشته شدند، تاکید نموده که حمله مرگبار ژانویه 2015 به دفتر مجله فرانسوی مقطعی و تنها منحصر به یک تاریخ خاص نبوده است.

فرانس پرس همچنین با استناد به گزارش کارشناسان آمریکایی متخصص در زمینه شناسایی گروه های تروریستی اعلام نموده که یک رسانه وابسته به داعش نیز اوایل ماه جاری میلادی پس از بازنشر کاریکاتورهای موهن در نشریه شارلی ابدو، کارکنان این مجله را تهدید نموده بود.

به گزارش یورونیوز، شریف و سعید کواشی هفت ژانویه 2015 در واکنش به انتشار کاریکاتوری موهن به دفتر مجله شارلی ابدو حمله کردند و پس از کشتن 12 نفر از کارکنان این نشریه متواری شدند.

این دو برادر الجزایری الاصل پس از فرار از محل حادثه، در چاپخانه ای در شمال پاریس به دام ماموران امنیتی افتادند و کشته شدند.

نشریه شارلی ابدو، همزمان با شروع جلسات دادگاه 14 متهم دیگر این پرونده که گفته می گردد به نوعی در سازمان دهی حمله یاد شده دست داشته یا با سهل انگاری از وقوع آن جلوگیری ننموده اند باردیگر کاریکاتورهای موهن پیامبر اسلام (ص) را منتشر کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "القاعده کارکنان شارلی ابدو را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "القاعده کارکنان شارلی ابدو را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید