آنالیز نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین

به گزارش کشتی کروز، کنفرانس بین المللی اربعین به منظور آنالیز چالش و فرصت های این حماسه بزرگ و همچنین نحوه حضور زوار خارجی در راهپیمایی اربعین در کربلا برگزار می گردد.

آنالیز نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین

به گزارش گروه فرهنگی کشتی کروز، آستان قدس حسینی به منظور برپایی باشکوه حماسه اربعین، آمادگی خود برای پذیرایی از اندیشمندان و محققان اربعین حسینی به منظور آنالیز چالش ها و فرصت های بزرگترین اجتماع شیعیان را خاطرنشان کرد.

بر همین اساس، آنالیز شرایط اربعین حسینی با ارائه راه چاره هایی در زمینه های مختلف همچون زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی و همچنین مذهبی در شهر کربلا و به میزبانی متولیان حرم سیدالشهدا (ع) برگزار می گردد.

به گفته متولیان حرم حسینی، هر ساله میلیون ها عاشق اباعبدالله (ع) از شهر های مختلف عراق و حتی کشور های اسلامی و غیراسلامی برای زیارت امام حسین (ع) در ایام اربعین به کربلا مشرف می شوند که این اجتماع بزرگ فرصتی برای معرفی شخصیت شهدای کربلا به شمار می رود که باید در این زمینه بیشتر فعالیت داشته باشیم.

کنفرانس بین اللملی اربعین در دو مرحله پیش بینی شده است که مرحله نخست در ماه ذی الحجه و مرحله دوم سوم ماه صفر امسال یعنی حدود دو هفته قبل از برپایی راهپیمایی بزرگ اربعین برگزار می گردد. البته در صورت تداوم کرونا، عراق در این کنفرانس شرایط حضور زائران خارجی و نحوه پذیرش زوار را نیز آنالیز خواهد نمود.

سال گذشته با وجود شیوع کرونا و نبود زائر خارجی، 14 میلیون زائر اربعین به کربلا مشرف شدند. این امر در حالی است که سال 98 با توجه به نبود کرونا بر اساس گزارش های استاندار کربلا، بیش از 20 میلیون نفر در ایام اربعین به زیارت ارباب تشرف یافتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آنالیز نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز نحوه پذیرش زائر در حماسه اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید