تاثیر یوگا بر شرایط زنان مبتلا به ام اس

به گزارش کشتی کروز، تمرینات یوگا به عنوان یک روش درمانی برای کاهش و یا به تاخیر انداختن خستگی به شمار می رود.

تاثیر یوگا بر شرایط زنان مبتلا به ام اس

به گزارش کشتی کروز، در پژوهشی که انجام شده است، هدف اصلی یافتن تاثیر تمرینات یوگا بر بهبود شرایط خستگی زنان مبتلا به ام اس بود و با این هدف از بین جامعه آماری بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس افراد مورد نظر به عنوان آزمودنی انتخاب و به دو گروه مساوی تقسیم شدند و بر حسب گروه کنترل و آزمایش به مدت هشت هفته (24 جلسه) تمرینات مختلف یوگا به اجرا درآمد.

می توان نتیجه گیری کرد که احتمالا تمرینات یوگا با افزایش قدرت، استقامت، توسعه انعطاف پذیری و برقراری تعادل عضلانی از یک طرف و بهبود خلق وخو و بهبود حالت های روانی، رشد احساسات سودمند و بهبود تعادل و کارکردهای شناختی و افزایش توجه از سوی دیگر توانسته است خستگی را در نمونه های مورد آزمون کاهش دهد.

در نهایت پیشنهاد می شود با توجه به اینکه تمرینات یوگا به عنوان یک روش درمانی غیرتهاجمی، درمانی تکمیلی و بدون عوارض جانبی برای کاهش و یا به تاخیر انداختن خستگی به شمار می رود، در کنار دیگر درمان های بالینی و مصرف دارو توسط بیماران مبتلا به ام اس مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به یافته های بدست آمده پس از 24 جلسه انجام تمرینات، بهبودی در افراد مبتلا فرایند بهتری داشته است.

نتایج این پژوهش که از سوی علیرضا آقابابا انجام شده است از سوی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در اختیار کشتی کروز قرار داده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاثیر یوگا بر شرایط زنان مبتلا به ام اس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر یوگا بر شرایط زنان مبتلا به ام اس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید