تصویب طرح محرک توسعه منطقه 15

به گزارش کشتی کروز، معاون شهرسازی و معماری منطقه 15 از تصویب طرح محرک توسعه منطقه 15 در پانزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج شهرداری تهران اطلاع داد.

تصویب طرح محرک توسعه منطقه 15

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهدی صفدری با اشاره به اینکه این طرح در یکی از کم برخوردارترین محله تهران اجرا می گردد اضافه نمود: یکی از سیاست های نوین در توسعه شهری به طور عام و در بازآفرینی بافت های نابسامان شهری به طور خاص، به کارگیری اقدامات و طرح های محرک توسعه با هدف تسریع و تسهیل فرآیند در این بافت ها با بهره گیری از مشارکت و توان اجتماعی ساکنان و استفاده از ظرفیت موجود است، رویکردی که به عنوان یک راهبرد جامع، برای ایجاد تغییر در یک مکان با نشانه های زوال به کار می رود.

او در ادامه به تشریح طرح محرک مالی پرداخت و گفت: مجموعه چرم امید در عرصه ای به وسعت 7 هکتار در مرز غربی محدوده شهرداری منطقه 15 در محله کیانشهر شمالی و در مجاورت با صنایع، انبارها و کارگاه های خیابان فدائیان اسلام واقع شده است.

صفدری اضافه نمود: این مجموعه در ابتدا به عنوان کارخانه فراوری چرم و سالامبور فعالیت داشته که در راستای اجرای برنامه پاکسازی محیط زیست و جمع آوری و انتقال مشاغل مزاحم از شهر تهران به چرم شهر ورامین منتقل شده است.

معاون شهرسازی و معماری منطقه با اشاره به اینکه در این راستا کمیسیون ماده 5 شهر تهران با طرحی جامع که دربرگیرنده مجموعه ای مسکونی به وسعت 2 و هفت دهم هکتار و مجموعه ای تجاری به وسعت یک هکتار است موافقت کرد اضافه نمود: همچنین در این طرح مساحتی بیش از 3 هکتار به عنوان فضاهای خدمات هفت گانه و فضای سبز به شهرداری تهران واگذار می گردد که نقش بسزایی در ایجاد سرزندگی محله و ارتقای کیفیت شهروندان خواهد داشت.

برپایه این گزارش؛ این طرح در راستای ماده 7 قانون نوسازی صنایع کشور و با توجه به طرح باز آفرینی محور فدائیان اسلام و با توجه به ناکارآمدی، فقدان سر زندگی،عدم امنیت و نیز کاهش جمعیت که سبب تشدید متروکه شدن این فضای شهری و افزایش فضاهای بی دفاع شده است با توجه به تنوع عملکردی و دسترسی پذیری این مجموعه و در راستای کیفیت زایی و هویت بخشی محدوده، در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست شهردار تهران به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تصویب طرح محرک توسعه منطقه 15" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب طرح محرک توسعه منطقه 15"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید