تعداد مبتلایان به کرونا در البرز به 12 نفر رسید ، بستری 120 مورد مشکوک

به گزارش کشتی کروز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: 120 نفر مشکوک به ابتلا به کرونا در بیمارستان های استان البرز بستری هستند و منتظر نتیجه تست آن ها هستیم.

تعداد مبتلایان به کرونا در البرز به 12 نفر رسید ، بستری 120 مورد مشکوک

به گزارش گروه دانشگاه کشتی کروز، حسین کریم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در جمع کشتی کروز از ابتلای 12 نفر به کرونا در این استان اطلاع داد و گفت: این افراد تحت درمان هستند، تعدادی بهبود یافته اند و متأسفانه 2 نفر جان خود را از دست دادند.

کریم اعلام کرد: آمادگی لازم برای مقابله با ویروس کرونا را داریم، در کنار آن آموزش های لازم را به پرسنل داده ایم تا بتوان کامل این بیماری را بشناسند و اقداماتی در محیط خود انجام دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: همچنین 6 مورد مرگ مشکوک در استان البرز اتفاق افتاده که در حال آنالیز علت این تعداد مرگ و میر انسانی هستیم.

وی گفت: اکنون 120 مورد مشکوک ابتلا به کرونا در البرز داریم که در حال آنالیز تشخیص بیماری آنان هستیم.

کریم اعلام کرد: بیماری کرونا از شهر کشور شروع شد و به دیگر مناطق رسید که اکنون استان البرز شرایط بهتری نسبت به قم، گیلان و تهران دارد.

وی افزود: البرز در میانه استان های پر خطر قرار گرفته است و این استان ترانزیت است که همواره نگران فرود ویروس به استان هستیم، مسائل خاص خودمان حاشیه نشینی، جمعیت بالا و تردد اتباع بیگانه و زندان ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد: کرونا در البرز هنوز اپیدمی سنگینی نیست، اما باید خود مراقبتی ها را بیشتر کنیم.

وی تاکید نمود: آموزش عمومی در زمینه پیشگیری و مهار ویروس کرونا را باید به حداکثر میسانیم، کمپین را فعال می کنیم تا یاری گردد مردم آنگونه که باید از خود مراقبت نمایند.

کریم به علائم کرونا ویروس اشاره نمود و گفت: مهمترین نشانه کرونا تب است که بعد با سرفه و تنگی نفس همراه می گردد، کسانی که این علائم را دارند بستری نمی شوند بلکه آموزش می دهیم در منزل ایزوله شوند و اگر مواردی احتیاج به بستری بوددر بیمارستان بستری می کنیم.

وی افزود: امکانات و وسایل بهداشتی و درمانی به اندازه کافی در استان وجود دارد و جای نگرانی نیست، اما رعایت بهداشت فردی و عمومی توصیه اکید به مردم است، ضمن آنکه خودداری از حضور در مکان ها تجمعی و عمومی با مخاطراتی همراه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تعداد مبتلایان به کرونا در البرز به 12 نفر رسید ، بستری 120 مورد مشکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد مبتلایان به کرونا در البرز به 12 نفر رسید ، بستری 120 مورد مشکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید