فراوری واکسن کرونا با استفاده از نانوذرات

به گزارش کشتی کروز، هنگامی که این واکسن به پستانداران تزریق شد، فراوری آنتی بادی هایی که چندین منطقه از پروتئین S ویروس کرونا را هدف قرار داده بودند ایجاد شد. محققان گفتند این باعث محافظت فرد در برابر سویه های جهش یافته ویروس می گردد.

فراوری واکسن کرونا با استفاده از نانوذرات

دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در ایالات متحده یک واکسن فوق العاده موثر و مبتنی بر نانوذرات علیه ویروس کرونا فراوری نموده اند. این واکسن پس از استفاده باعث فراوری آنتی بادی های خنثی کننده ویروس در بدن فرد 10 برابر بیشتر از افرادی که به کرونا مبتلا شده بودند می گردد.

نتایج آزمایش این واکسن جدید روی موش ها نشان داد که واکسن حتی در دوز شش برابر کمتر از واکسن های دیگر، یک پاسخ ایمنی قوی ایجاد می نماید. همچنین باعث واکنش قوی سلول های B می گردد، که برای اثر ماندگار واکسن بسیار مهم است.

هنگامی که این واکسن به پستانداران تزریق شد، فراوری آنتی بادی هایی که چندین منطقه از پروتئین S ویروس کرونا را هدف قرار داده بودند ایجاد شد. محققان گفتند این باعث محافظت فرد در برابر سویه های جهش یافته ویروس می گردد.

این واکسن از نانوذرات پروتئینی ساخته شده است که حاوی 60 کپی از گیرنده های پروتئین S ویروس کرونا است. ساختار مولکولی نانوذرات ساختار ویروس را شبیه سازی می نماید، که باعث افزایش پاسخ ایمنی بدن می گردد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "فراوری واکسن کرونا با استفاده از نانوذرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری واکسن کرونا با استفاده از نانوذرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید