جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب

به گزارش کشتی کروز، آیا برای تکمیل دکوراسیون منزل جدید خود به دنبال جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب می شد؟ پرده، یکی از مهم ترین قسمت های طراحی داخلی در منزل است که باید اصولی انتخاب گردد. در ادامه تعدادی از جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب را برایتان آورده ایم.

جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب

کشتی کروز | سرویس دکوراسیون - پرده ها از مهمترین عناصر به کار رفته در دکوراسیون منزل هستند و بخشی از اصلی ترین تزئینات طراحی داخلی اتاق به شمار می آیند؛ بنابراین استفاده از جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب، می تواند فضای اتاق را به نحوی که می پسندید، تغییر دهد. انتخاب یک پرده مناسب برای اتاق خواب، می تواند به ایجاد جو رمانتیک در فضا یاری نموده و همچنین نور طبیعی را که از پنجره می تابد، کنترل کند. همچنین پرده ها باید به گونه ای انتخاب شوند که حریم خصوصی اتاق خواب را نیز تامین نمایند. در ادامه جدیدترین مدل پرده اتاق خواب را با هم می بینیم و جزئیات طراحی آن ها را آنالیز می کنیم.

1. اتاق خوابی رمانتیک با پرده های ابریشم

پیشنهاد ما برای داشتن اتاق خوابی با نمای شیک و رمانتیک، استفاده از جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب، یعنی پنل های ابریشمی با رنگ های ملایمی در طیف ساحل و دریاست. پرده را می توانید پر از چین با منگوله های جذاب و کریستال و یراق تهیه کنید، تا نمایی زیبا به اتاقتان ببخشد. زیر این پنل ها، نصب یک پرده حریر نازک به رنگ روشن می تواند حریم خصوصی اتاق را نیز حفظ کند.

2. سادگی با حریر مات

پیشنهاد دیگر ما استفاده از حریر مات در طراحی دکوراسیون اتاق خواب است. پرده های حریر در طول روز، به نور طبیعی اجازه عبور داده و پنل های مات صدا و نور عبوری از پنجره را متعادل نموده و فضا برای خواب و استراحت فراهم می گردد.

3. پرده هایی از سقف تا کف زمین

یکی دیگر از ایده ها در جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب، نصب میله پرده روی سقف و پرده هایی است که از سقف تا کف زمین را در بر بگیرد. استفاده از این پرده به اتاق خواب حس پناهگاه داده و افراد با قرار دریافت در آن احساس امنیت می نمایند. همچنین نصب پرده از سقف تا کف، فضا را عظیمتر نشان می دهد. در تصویر بالا، نمونه ای از این مدل پرده را مشاهده می کنید.

4. پرده های طرح دار

بیشتر بدانید:معرفی و انواع مدل پرده پانچ

استفاده از طرح های تکراری نیز در پرده اتاق خواب توصیه شده است. پنل یا دراپه هایی با طرح های تکراری و چشم گیر می تواند علاوه بر ایجاد نمایی زیبا، یک نقطه کانونی نیز در اتاق ایجاد کند.

5. میله پرده چوبی با قپه های فلزی

میله پرده های چوبی نیز یکی از گزینه ها در طراحی مدل های پرده اتاق خواب هستند. در این مدل، پرده روی چوب هایی قرار می گیرند که در دو انتهای آنها، دو قپه فلزی نصب می گردد. برای زیباتر شدن نمای پنجره می توانید از تزئیناتی متناسب با جنس چوب یا فلز بهره ببرید.

6. پنل با حلقه های فلزی عظیم

تصویر بالا نیز یکی از جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب است که بخاطر ویژگی های خاص، مورد توجه قرار گرفته است. همانطور که می بینید، در طراحی پرده این اتاق خواب از حلقه های فلزی بسیار عظیمتر از میله پرده استفاده شده است. استفاده از این حلقه ها در طراحی، امکان کنار زدن پرده در طول روز و بهره بردن از نور طبیعی و همچنین پوشاندن پنجره در شب و ایجاد فضای خصوصی را فراهم می نماید. این ایده مناسب استفاده در دکوراسیون اتاق خواب کوچک است.

7. پرده زبرا

پرده های زبرا نیز یکی از جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب است که در اتاق خواب های ساده به کار می آید. به طور کلی این مدل از پرده ها معمولا انتخاب کسانی است که علاوه بر سادگی، نور طبیعی را در محیط زندگی خود می پسندند. برای جلوگیری از سادگی بیش از حد اتاق، پارچه پرده ای که با روتختی و کوسن ها همخوانی داشته باشد، در استفاده از این پرده، انتخاب هوشمندانه ای خواهد بود.

کدام یک از ایده های مطرح شده مطابق سلیقه شماست؟ تصاویر خود را با موضوع جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب، در انتهای همین صفحه در قسمت ارسال نظر با ما به اشتراک بگذارید.

برگرفته از: hgtv

منبع: setare.com

به "جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید