جدیدترین هشدار سازمان بهداشت جهانی ، فرضیه انتقال هوایی ویروس کرونا تایید شد

به گزارش کشتی کروز، سازمان بهداشت جهانی دیروز با صدور یک راهنمای جدید به صورت ضمنی و محتاطانه فرضیه انتقال هوایی ویروس کرونا را تایید نموده است.

جدیدترین هشدار سازمان بهداشت جهانی ، فرضیه انتقال هوایی ویروس کرونا تایید شد

به گزارش کشتی کروز به نقل از عصر ایران، سازمان بهداشت دنیای پس از دریافت نامه هشدار از سوی ده ها دانشمند درباره امکان انتقال ویروس از روی هوا، دیروز گفت شواهد بیشتری مبنی بر انتقال هوایی ویروس کرونا به دست آمده است.

سازمان بهداشت دنیای احتمال انتقال هوایی ویروس کرونا را به طور ضمنی تایید نموده اما همچنان تاکید نموده راه اصلی انتقال ویروس کرونا به وسیله قطرک های تنفسی فرد آلوده است که به وسیله سرفه و عطسه و یا حرف زدن در فضای اطراف منتشر می گردد.

این سازمان در توصیه های به روز شده خود درباره ویروس کرونا، دیروز (پنج شنبه) قرار دریافت طولانی مدت در محیط های بسته و پرازدحام را به عنوان یکی از راه های احتمالی انتقال ویروس ذکر نموده و در راهنمای جدیدی در وب سایت خود نوشت؛ شواهدی از امکان انتقال ویروس به وسیله هوا در مکان های بسته و شلوغ و فاقد تهویه مناسب وجود دارد.

پیش از این سازمان بهداشت دنیای گفته بود که انتقال هوایی ویروس کرونا فقط در مکان هایی چون بیمارستان و یا آزمایشگاه ها و در طی اقدامات تعیین پزشکی مانند لوله گذاری تنفسی به بیماران بدحال کرونایی، نگران کننده است.

  • جدیدترین و عجیب ترین نتیجه تحقیقات درباره کرونا | این چاشنی را بخورید تا کرونا نگیرید

سازمان بهداشت دنیای این هفته پس از دریافت نامه 239 دانشمند از کشورهای مختلف دنیا مبنی بر امکان انتقال ویروس به وسیله هوا گفته بود این موضوع نیازمند آنالیز و مطالعه بیشتر است و این سازمان این موضوع را آنالیز می نماید.

اما به فاصله 2 روز سازمان بهداشت دنیای دیروز راهنمای جدیدی در این باره منتشر کرد و به صورتی محتاطانه هشدار داده احتمال انتقال هوایی ویروس کرونا وجود دارد؛ هر چند این سازمان بار دیگر تاکید نموده این موضوع نیازمند آنالیز و مطالعه شواهد بیشتری است.

سازمان در این راهنمای جدید اذعان نموده که بعضی گزارش ها از انتقال بیماری در رستوران ها، کلاس های ورزشی و باشگاه های ورزشی و بدن سازی وجود دارد که حاکی از احتمال انتقال هوایی ویروس است.

پیشتر سازمان بهداشت دنیای انتقال به وسیله قطرک های تنفسی به وسیله فرد ناقل (هنگام مصاحبه از نزدیک) و یا سطوح را به عنوان را اصلی ترین راه های انتقال ویروس کرونا مورد شناسایی قرار داده بود.

تایید ضمنی احتمال انتقال ویروس به وسیله هوا از سوی سازمان بهداشت دنیای نشان می دهد جامعه دنیای برای مبارزه با شیوع این ویروس راه بسیار دشواری در پیش رو دارد و مداخلاتی چون قرنطینه و جلوگیری از تراکم جمعیت یکی از موثرترین روش ها برای سرکوب این ویروس است.

منبع: همشهری آنلاین

به "جدیدترین هشدار سازمان بهداشت جهانی ، فرضیه انتقال هوایی ویروس کرونا تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین هشدار سازمان بهداشت جهانی ، فرضیه انتقال هوایی ویروس کرونا تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید