جزییات ملاقات عراقچی و یک مقام کروه جنوبی

به گزارش کشتی کروز، خبرنگاران : چوی جونگ کان قائم مقام وزیر خارجه کره که در قالب هیات نخست وزیر این کشور به تهران سفر نموده بود امروز 23 فروردین 1400 با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ملاقات و تبادل نظر نمود.

جزییات ملاقات عراقچی و یک مقام کروه جنوبی

به گزارش کشتی کروز به نقل از ایسنا، عراقچی با اشاره به سفر نخست وزیر کره به تهران که در تاریخ مناسبات دو کشور بعد از انقلاب بی سابقه می باشد گفت با تبادل هیات در چنین سطحی انتظار مردم ایجاد یک تحول عمده در مناسبات دو کشور می باشد و لذا کره جنوبی باید هر چه سریعتر اقدامی عملی برای برطرف مسائل روابط دو کشور انجام دهد. اقدام غیرقانونی بانک های کره ای در بلوکه کردن منابع اقتصادی ایران موجب از دست رفتن اعتماد و صندلی کره نزد ملت ایران شده که جبران آن کار آسانی نخواهد بود.

چوی نیز با ابراز خرسندی از اینکه ظرف 3 ماه گذشته دو بار بعنوان قائم مقام وزیر خارجه کره به ایران سفر نموده، تاکید کرد حل مسائل و تقویت روابط از اولویت های اصلی در روابط دو جانبه و توسعه مناسبات می باشد.

وی همچنین اذعان کرد که خساراتی که شرکت های کره ای در نتیجه تحریم های آمریکا علیه ایران متحمل شده اند بسیار گسترده بوده و ابراز امیدواری نمود که با فراهم شدن شرایط جدید، امکان حل این مسائل فراهم شود.

در این ملاقات همچنین عراقچی با اشاره به اقدام تروریستی اخیر در نطنز تاکید کرد که این نوع اقدامات علیه تاسیسات هسته ای که به طور مستقیم سلامت و امنیت مردم را مورد تهدید قرار می دهد، مصداق شاخص جنایت علیه بشریت تلقی می شود که باید صریحا از سوی همه کشورها محکوم شود.

منبع: اقتصادنیوز

به "جزییات ملاقات عراقچی و یک مقام کروه جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات ملاقات عراقچی و یک مقام کروه جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید