خارطوم استحکامات نظامی به دارفور فرستاد

به گزارش کشتی کروز، دولت سودان استحکامات نظامی و نیروهای واکنش سریع را در جنوب دارفور مستقر نموده تا ثبات را مجدداً به این منطقه در پی ازسرگیری درگیری های قبیله ای خونین بازگرداند.

خارطوم استحکامات نظامی به دارفور فرستاد

به نقل از خبرگزاری رسمی سودان سونا، حامد التیجانی هنون، جانشین استاندار جنوب دارفور خاطرنشان کرد که این استان میزبان نیروهای بیشتری از نیروهای واکنش سریع شده است.

هنون در سخنانی مقابل این نیروها که آدینه به شهر نیالا رسیدند، گفت، این امر به صورت گسترده ای فرایند صلح و حفاظت از غیرنظامیان را به پیش می برد. این نیروها ماموریت مشخصی دارند که عبارت از کوشش برای اجرای قانون و نظم با حضور یک مشاور حقوقی در تمامی تحرکات و اقداماتشان است.

منطقه جنوبی استان جنوب دارفور صحنه خشونت های ادامه یافته ای از بیش از دو هفته قبل شده است که طی آن، ده ها تن کشته و زخمی شده اند چراکه درگیری های قبیله ای میان دو قبیله الرزیقات و الفلاته در جنوب نیالا ازسرگرفته شده است.

از سوی دیگر، عبدالرحمن آدینه، فرمانده نیروهای واکنش سریع طی همین برنامه گفت، نیروهای بیشتری وارد این استان شده اند تا به ماموریت حفظ صلح و مداخله سریع به منظور فیصله دادن به درگیری های قبیله ای بپردازند.

آدینه گفت که این نیروها تحت کنترل کمیته امنیت استاد جنوب دارفور بوده و به صورت مشترک با نیروهای نظامی دیگر فعالیت می نمایند.

نیروهای واکنش سریع با اتهام هایی مبنی بر نقض های مختلف روبرو هستند که برجسته ترین آنها، کشتار ده ها معترض در حین انتها دادن به تحصن مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم در ژوئن 2019 است.

از سوی دیگر، روزنامه سودانی الانتباهة گزارش داد که شبه نظامیان اتیوپیایی سه سودانی را از منطقه مرزی القلابات میان دو کشور ربوده و در ازای آزادی آنها، خواستار دریافت فدیه شده اند.

این روزنامه نوشت که اقدام ربودن این افراد در صبح روز شنبه در بازار منطقه القلابات سودان (گذرگاه مرزی با اتیوپی) اتفاق افتاده و سه فرد ربوده شده به داخل اتیوپی انتقال داده شده اند. بعد از این ربایش نیز بازار القلابات و گذرگاه مرزی با اتیوپی بسته شد.

از مدت ها قبل، مرزهای سودان و اتیوپی شاهد تنش هایی است. خارطوم در 31 دسامبر گذشته از کنترل ارتش این کشور بر تمامی اراضی در منطقه مرزی الفشقه با اتیوپی اطلاع داد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "خارطوم استحکامات نظامی به دارفور فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خارطوم استحکامات نظامی به دارفور فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید