خبرنگاران نشست کمیسیون مشترک برجام سرانجام یافت

به گزارش کشتی کروز، تهران-خبرنگاران- دور چهارم نشست کمیسیون مشترک که با حضور هیات های ایران و گروه 1+4 در وین از سر گرفته شده بود، سرانجام یافت و مقرر شد بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس شروع گردد.

خبرنگاران نشست کمیسیون مشترک برجام سرانجام یافت

به گزارش روز آدینه کشتی کروز، دور چهارم مذاکرات وین که ظهر امروز با از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام شروع شده بود؛ دقایقی پیش خاتمه یافت و همه طرف ها یک بار دیگر بر جدیت خود برای حصول نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید کردند.

شرکت کنندگان در این نشست که در گراند هتل وین برگزار گردید؛ درباره دورنمای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق از سوی همه طرف ها بحث و گفت و گو کردند. اتحادیه اروپا شب گذشته (شامگاه پنج شنبه) در بیانیه ای از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور اعضای این توافق در وین اطلاع داد. ریاست هیات ایرانی را همچون ادوار پیشین سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه بر عهده دارد و ریاست جلسه بر عهده انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس خارجی اتحادیه اروپا است.

پیش از این نشست ملاقاتهای دوجانبه ای میان عراقچی و مورا برگزار گردید. عراقچی که عصر پنج شنبه برای شرکت در دور چهارم مذاکرات برجام، وارد وین پایتخت اتریش شد در ملاقات با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اولویت اول در مذاکرات را تامین منافع ملت ایران اظهار داشت.

وی اظهارداشت: کار سختی را در پیش داریم و امیدواریم که بتوانیم در زمان کوتاه تری به خاتمه برسانیم ولی بحث زمان برای ما اولویت ثانویه دارد و اولویت اول دقت است برروی تامین منافع ملت ایران و تامین مواضع قطعی جمهوری اسلامی ایران است که بارها بیان شده است.

جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای به وسیله لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته ای، از 13 فروردین ماه سال جاری در حال برگزاری است.

جلسه کمیسیون مشترک که با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 در وین از سر گرفته شده بود، دقایقی پیش خاتمه یافت و مقرر شد بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس شروع گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نشست کمیسیون مشترک برجام سرانجام یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نشست کمیسیون مشترک برجام سرانجام یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید