خواننده زیر زمینی به جرم قتل قصاص شد

به گزارش کشتی کروز، روزنامه جوان نوشت: خواننده زیرزمینی که به خاطر سرقت یک میکروفن، مدیر یک استودیو را حوالی یافت آباد با شلیک شش گلوله به قتل رسانده بود در زندان رجایی شهر کرج قصاص شد.

خواننده زیر زمینی به جرم قتل قصاص شد

رسیدگی به این پرونده عصر روز پنج شنبه نهم شهریورسال 96 همزمان با اعلام قتل پسر جوانی در استودیوی ضبط صدا در یکی از خیابان های شهرک ولیعصر در دستور کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت نهاده شد.

آن روز مأموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر داخل استودیوی ضبط صدا با جسد خونین پسر 20 ساله ای به نام بردیا که با شلیک شش گلوله اسلحه کمری به قتل رسیده بود، روبه رو شدند.

با اعلام این خبر بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شدند که دریافتند مقتول مدیر استودیوی ضبط صدا است که از مدتی قبل همراه یکی از دوستانش به نام حمید این استودیوی ضبط صدا را در جنوب تهران راه اندازی نموده اند.

ردپای خواننده زیر زمینی در قتل

حمید که موضوع را به مأموران پلیس خبر داده بود، گفت: امروز بردیا با خواننده ای ناشناس برای ضبط صدا در استودیو قرار دیدار داشت و از من زودتر به محل کار آمده بود تا اینکه دقایقی وقتی به داخل استودیو پا گذاشتم با جسد خونین دوستم روبه رو شدم و بلافاصله موضوع را به مأموران پلیس خبر دادم.

بدین ترتیب همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی مأموران پلیس با آنالیز های دوربین های مداربسته خواننده زیرزمینی راکه پسر 18 ساله ای به نام ایرج بود، شناسایی کردند. تحقیقات نشان داد روز حادثه ایرج همراه یکی از دوستانش که پسر 17 ساله ای به نام حمید بود وارد استودیو شده و پس از قتل و سرقت میکروفن گریخته اند؛ بنابراین مأموران ایرج و حمید شناسایی و دستگیر کردند. حمید در بازپرسی ها به جرم خود اقرار کرد و گفت: روز حادثه ایرج با شش گلوله بردیا را به قتل رساند.

ایرج هم با اعتراف به قتل مدیر استودیوی ضبط صدا گفت: شغلم خیاط است و دیپلم دارم، اما از دوران کودکی علاقه زیادی به خوانندگی داشتم. همواره در جمع دوستان و بستگانم برای آن ها ترانه می خواندم و از آنجایی که صدایم خوب بود، آن ها هم مرا تشویق می کردند تا اینکه علاقه به خوانندگی رپ پیدا کردم. دو سال قبل با بردیا که در کار ضبط صدا بود آشنا شدم و اولین آلبوم را در استودیو او ضبط کردم. پس از آن آشنایی با او رابطه کاری داشتم و چند آهنگ هم با همکاری او فراوری کردم و آخرین کاری که در استودیواش ضبط کردم مربوط به اسفندسال 95 بود و از آن موقع به بعد دیگر از او خبری نداشتم.

مدتی قبل به خاطر انتشار آلبومی مبلغ 100 میلیون تومان از دوستان و بستگانم قرض گرفتم و نتوانستم بدهی ام را پرداخت کنم که به فکر سرقت افتادم. از آنجایی که می دانستم بردیا در استودیواش لوازم صوتی قیمتی دارد نقشه سرقت از آنجا را طراحی کردم و به همین خاطر چند روز قبل از حادثه به یکی از شهر های مرزی رفتم و اسلحه کمری خریدم و به تهران برگشتم.

قتل برای سرقت یک میکروفن

وی ادامه داد: روز قبل از حادثه می خواستم همراه دوستم نقشه ام را عملی کنم، اما پیروز نشدم تا اینکه روز حادثه به بهانه ضبط آهنگم همراه دوستم به استودیو رفتیم و من با شش گلوله او را به قتل رساندم و بعد از حادثه هم فقط با سرقت یک میکروفن حرفه ای و کارت عابربانک مقتول که 150 هزار تومان پول داخل آن بود از آنجا گریختیم.

متهم پس از صدور کیفرخواست در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و با درخواست قصاص اولیای دم روبه رو شد و هیئت قضایی هم وی را به جرم قتل عمد به قصاص محکوم کردند.

رأی دادگاه پس از تأیید در یکی از شعبه های دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی فرستاده شد و در نهایت چند روز قبل متهم در زندان رجایی شهر با طناب دار قصاص شد. بدین ترتیب با قصاص قاتل، پرونده قتل مدیر ضبط صدا در شهرک ولیعصر برای همواره بسته شد.

منبع: فرارو

به "خواننده زیر زمینی به جرم قتل قصاص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواننده زیر زمینی به جرم قتل قصاص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید