درخواست طلاق از شوهر رشوه گیر

به گزارش کشتی کروز، رشوه دریافت کارمند یک اداره دولتی به بهای خاتمه زندگی مشترکش تمام شد؛ زندگی ای که هنوز آغاز نشده بود، به درخواست روژین به یکی از پرونده های طلاق در دادگاه خانواده تهران ختم شد و مرد عاشق پیشه مجبور شد که برای همواره از همسرش جدا گردد.

درخواست طلاق از شوهر رشوه گیر

به گزارش گروه حوادث کشتی کروز از ضمیمه تپش روزنامه کشتی کروز، وقتی قاضی علت این دادخواست را از این زوج پرسید، زن جوان رشته کلام را در دست گرفت.

او درباره ماجرای زندگی اش گفت: آقای قاضی شوهرم یک خلافکار است و نمی توانم به او اعتماد کنم. او خلاف کرد و باعث آبروریزی من شد. از وقتی این موضوع را متوجه شدم دیگر نمی توانم او را تحمل کنم. شوهرم کارمند یک شرکت است. ما دو سال پیش با هم آشنا شدیم. او را در یک مهمانی محبت آمیز دیدم و بعد از مدتی آشنایی روزبه گفت که عاشق من شده و از من خواستگاری کرد. من هم به او علاقه داشتم. از همان ابتدا او را یک مرد با اخلاق تصور می کردم و یکی از دلایلی که خیلی زود تصمیم به ازدواج با او گرفتم نیز همین بود. من به این مسائل خیلی اهمیت می دهم و متنفرم از افرادی که سمت کارهای خلاف و غیرقانونی می فرایند حتی اگر به ثروت زیادی برسند. از آنجایی که تصور می کردم روزبه مرد بااخلاقی است، قبول کردم با او ازدواج کنم. خودش هم می داند که از همان ابتدا توقعات بیجا نداشته و زندگی ساده را دوست داشتم. خودم هم سر کار می روم و می توانستم یاری خرج زندگی باشم ولی یک ماه پیش پی به موضوع وحشتناکی بردم. روزبه به من گفت که برای انجام یک کار اداری غیرقانونی رشوه گرفته است. مهم نبود که این کارش چقدر خلاف بود، مهم این بود که او رشوه گرفته بود. وقتی فهمیدم تمام جهان روی سرم خراب شد. احساس می کنم او خلافکار است و دیگر به او اعتمادی ندارم. من از مرد فریبکار بدم می آید و احساس می کنم که اگر ادامه دهم در زندگی مشترک سر مرا هم کلاه خواهد گذاشت. دست خودم نیست نسبت به این موضوع به شدت حساسم. روزبه هم با این که حساسیت مرا می دانست باز هم دست به این کار زد. می گفت می خواهد خرج عروسی مان را تامین کند. ما قرار بود یک مهمانی ساده و خودمانی بگیریم. هزینه این مهمانی آنقدر بالا نبود که بخواهد دست به چنین کاری بزند. او طمع کرد و من هم می خواهم از این مرد طمعکار برای همواره جدا شوم.

در ادامه شوهر این زن نیز به قاضی گفت: آقای قاضی همسرم موضوع را زیادی عظیم نموده است. من کار غیرقانونی انجام ندادم. هرچند از همین کارم هم پشیمان شدم فقط پولی را از کسی گرفتم که کارش را زودتر انجام بدهم. خواستم با همسرم صادق باشم، برای همین این موضوع را به او هم گفتم اما جنجال به راه انداخت. من عاشق همسرم هستم و نمی خواهم از او جدا شوم ولی او یک ماه است که با من حرف نمی زند و اصرار به طلاق و جدایی دارد. هرچه سعی کردم کاری کنم که او مرا ببخشد، فایده ای نداشت. دیگر اصرار بی نتیجه است برای همین هم مجبور شدم به دادگاه خانواده بیایم.

در خاتمه نیز قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند ولی وقتی اصرار زن جوان را دید رسیدگی به این پفراینده را به جلسه آینده موکول کرد و این زوج را به مرکز مشاوره خانواده فرستاد.

حساسیت ها را بشناسیم

سارا شقاقی، روان شناس دراین خصوص می گوید: در این پفراینده زن جوان به اخلاق و صداقت اهمیت می داده و بر همین مبنا همسرش را انتخاب نموده و مرد هم از موضوع باخبر بوده اما به جای توجه بیشتر به این موضوع در جهت خلاف آن گام برداشته که باعث شده همسرش از ادامه زندگی با او منصرف گردد. زوج های جوان هنگامی که برای ازدواج گام برمی دارند باید دلایل طرف مقابل برای انتخاب را شناسایی نموده و سعی نمایند به آنها اهمیت دهند. اگر نسبت به حساسیت همسر خود بی توجه باشند در آینده با مشکل روبه رو شده و زندگی شان رو به سردی می رود. در صورت بروز مشکل هم سعی نمایند با گفتمان آن را حل نموده و در مرحله آخر به طلاق فکر نمایند. همواره تاکید شده است که بار کج به منزل نمی رسد و زندگی ای که پایه آن با خلاف و جرم شروع گردد، فرجامی جز جدایی و بی آبرویی ندارد. مرد جوان می توانست مسائل اقتصادی را با همسرش در میان بگذارد و دو نفری راهکاری برای حل آن پیدا می کردند.

سیما فراهانی - تپش

منبع: جام جم آنلاین

به "درخواست طلاق از شوهر رشوه گیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست طلاق از شوهر رشوه گیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید