دستگیری جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاه ونزوئلا

به گزارش کشتی کروز، دولت ونزوئلا گفت یک جاسوس آمریکایی را که سلاح های سنگین و پول به همراه داشت در نزدیکی 2 پالایشگاه این کشور دستگیر کرده است.

دستگیری جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاه ونزوئلا

به گزارش به نقل از راشاتودی، دولت ونزوئلا گفت نیروهای امنیتی این کشور یک تفنگدار سابق دریایی ارتش آمریکا را که برای سیا در عراق نیز کار کرده است، درحالی که در نزدیکی 2 پالایشگاه در ایالت فالکون ونزوئلا مشغول جاسوسی بود و سلاح های سنگین و پول به همراه داشت، دستگیر کرده اند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در اظهاراتی در تلویزیون این کشور گفت این جاسوس به دنبال گردآوری اطلاعات از این پالایشگاه ها بود.

رئیس جمهور ونزوئلا گفت فرد بازداشت شده آمریکایی عضو نیروهای تفنگدار دریایی آمریکا است و در عراق با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) همکاری داشته است. رئیس جمهور ونزوئلا گفت این فرد با سلاح های سنگین و تخصصی و مقادیر زیادی پول دستگیر شد.

رئیس جمهور ونزوئلا اضافه کرد او بعد از دستگیری این جاسوس دستور تشدید تدابیر امنیتی در پالایشگاه های ونزوئلا را صادر کرده است.

بنابر اعلام رئیس جمهور ونزوئلا، این دستگیری پس از آن صورت گرفت که مقامات این کشور طرحی برای انفجار در پالایشگاه ال پالیتو در حوالی کاراکاس را کشف و خنثی کردند.

ماه گذشته لوک الکساندر دنمان و آیران بری دو آمریکایی که در پی حمله مسلحانه در 20 مه در ونزوئلا دستگیر و به تروریسم متهم شده بودند به 20 سال حبس محکوم شدند.

چند ساعت پیش از اعلام این دستگیری در روز جمعه دولت ونزوئلا از راه اندازی طرح فوری برای تنظیم توزیع سوخت در مقابل کمبود بنزینی که این کشور با آن رو به روست خبر داده بود. ونزوئلا بزرگترین منابع نفتی جهان را در اختیار دارد، اما با کمبود شدید سوخت روبرو است. از بیش از یک قرن پیش صنعت نفت زیربنای اصلی اقتصاد ونزوئلا ست و منبع اصلی درآمد این کشور محسوب می شود. اما تولید نفت این کشور از 3.2 میلیون بشکه در روز دوازده سال پیش حالا به 400 هزار بشکه در روز رسیده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دستگیری جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاه ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاه ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید