دوره نهفتگی کرونا 10 روز بیش از حد تصور است

به گزارش کشتی کروز، در حالی که پیش از این تصور می شد دوره نهفتگی ویروس کرونا حداکثر 14 روز است، حالا مشخص شده این ویروس می تواند تا 24 روز خود را در بدن انسان مخفی کند.

دوره نهفتگی کرونا 10 روز بیش از حد تصور است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی کشتی کروز به نقل از اینترستینگ اینجینرینگ، آنالیز های محققان نشان می دهد ویروس کرونا ویروس جان سخت و مرموزی است که بعد از ورود به بدن ممکن است تا 24 روز فعالیت هجومی خود را اغاز نکند و لذا تشخیص فرد مبتلا کار بسیار دشواری است.

دکتر ژونگ نانشان که تحقیقات مفصلی را در این زمینه انجام داده، می گوید تنها 1.18 درصد از مبتلایان به کرونا به طور مستقیم و به علت تماس با حیات وحش ویروس مذکور را دریافت نموده اند و بیشتر کسانی که به کرونا مبتلا شده اند به علت معاشرت با مردم ووهان دچار این بیماری شده اند.

به گفته وی این ویروس به سرعت در صورت تماس های انسانی انتقال می یابد و در صورت عدم مراقبت های درمانی ضروری می تواند جان قربانیان را به سرعت بگیرد. با توجه به اینکه این ویروس به مدت 24 و نه 14 روز مخفی می ماند، لازم است افراد مشکوک به ابتلا به کرونا به همین مدت در قرنطینه باقی بمانند و از هرگونه تماس آنها با دنیای بیرون جلوگیری گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دوره نهفتگی کرونا 10 روز بیش از حد تصور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره نهفتگی کرونا 10 روز بیش از حد تصور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید