رزمایش نهادینه کردن زندگی در کرونا در اردبیل برگزار می گردد

به گزارش کشتی کروز، خبرنگاران/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در روزهای اخیر رزمایش نهادینه کردن زندگی در شرایط کرونا در اردبیل برگزار می گردد.

رزمایش نهادینه کردن زندگی در کرونا در اردبیل برگزار می گردد

مسعود امامی یگانه 14 تیر در جلسه اعضای ستاد پیشگیری از کرونا در اردبیل اظهار کرد: از 9 صبح تا 21 شب فردا 15 تیرماه اکیپ های مشترک مرکز بهداشت، اتاق اصناف، اماکن، نیروی انتظامی و نماینده دادستان و فرمانداری برگزاری این رزمایش را انجام می دهند.

وی گفت: 50 اکیپ در این زمینه کوشش می نمایند تا به آحاد جامعه هشدارهای لازم را در مقابله و پیشگیری از این بیماری ارائه نمایند که امیدواریم با مراعات همه شهروندان به شرایط سفید برگردیم.

فرماندار اردبیل با انتقاد از بعضی افراد که فاصله گذاری و استفاده از ماسک را در مراجعه به مکان های عمومی رعایت نمی نمایند، گفت: اگر شرایط فعلی ادامه یابد ما به شرایط قرمز خواهیم رسید.

امامی یگانه اضافه نمود: از فردا استفاده از ماسک در مراجعه به تمام ادارات و مکان های عمومی الزامی خواهد بود و از شهروندان نیز انتظار می رود تا حد امکان از حضور در فضاهای تجمعی و شلوغ خودداری نموده و اخطارهای بهداشتی و پیشگیرانه را مراعات نمایند.

وی توضیح داد: آنالیز ها نشان می دهد که اغلب مبتلایان در مجالس عروسی و یا عزا گرفتار این بیماری شدند که سعی بر این است محدودیت های خاص در این زمینه اعمال گردد.

فرماندار اردبیل بیان نمود: مجالس ترحیم در شهرستان اردبیل برگزار نمی گردد و کفن و دفن درگذشتگان با نثار فاتحه در همان آرامستان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت گرفته و به هیچ وجه برگزاری مراسم ترحیم توصیه نمی گردد.

امامی یگانه اظهار کرد: بازگشایی تالارهای عروسی نیز تنها با رعایت پروتکل های بهداشتی و پذیرش میهمان تا 50 دصد ظرفیت انجام می گردد و به هیچ وجه در این زمینه نباید قصور و کوتاهی گردد.

وی ادامه داد: اگر تالارها بیش از این ظرفیت فعالیت نمایند، هم مسئول تالار و هم برگزارنماینده مقصر بوده و با آنها برخورد می گردد.

فرماندار اردبیل افزود: اگر شهروندان شاهد برگزاری مراسم عروسی و عزا در محلات مختلف باشند، می توانند آن را با سامانه 190 مرکز بهداشت اردبیل اطلاع داده تا از برگزاری آن جلوگیری گردد.

وی در انتها گفت: با برگزاری رزمایش فاصله گذاری اجتماعی و همچنین رزمایش زندگی در شرایط کرونا سعی می کنیم تا مردم را با هشدارهای جدی در پیشگیری از کرونا آشنا نموده و جلوی شیوع بیماری را بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رزمایش نهادینه کردن زندگی در کرونا در اردبیل برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش نهادینه کردن زندگی در کرونا در اردبیل برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید