روسیه درباره اوضاع لیبی، با آمریکا همکاری خاصی ندارد

به گزارش کشتی کروز، معاون وزیر خارجه روسیه با توضیح فرایند فراهم سازی مقدمات نشست سران پنج هسته ای، گفت: طرف روسی تنها در چارچوب فعالیت های سازمان ملل با آمریکا درباره حل و فصل مناقشه در لیبی، تماس دارد.

روسیه درباره اوضاع لیبی، با آمریکا همکاری خاصی ندارد

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز به نقل از خبرگزاری اینترفکس، سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگو با این خبرگزاری گفت که فراهم سازی مقدمات برگزاری نشست سران پنج هسته ای - پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل همچنان ادامه دارد، ولی هنوز تاریخ معینی برای آن در نظر گرفته نشده است.

ورشینین گفت: ما معتقدیم که برگزاری چنین نشست سرانی برای بررسی مسائل و چالش های کنونی در جهان بسیار با اهمیت و مفید است. این نظریه فعالانه از لحاظ دستور کار آن و محتوای مفهومی این رویداد مهم، به طور جدی در هر پنج کشور (روسیه، چین، آمریکا، انگلیس و فرانسه) مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، البته جزئیات دیگری در این باره وجود ندارد.

این دیپلمات بلندپایه روس یادآور شد، ویژگی ها و اقدامات اجرا شده برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا، محدودیت هایی را برای سازماندهی این رویداد ایجاد کرده و در این رابطه، هنوز تاریخ معینی برای این نسیت سران معین نشده است.

معاون وزیر خارجه در پاسخ به این سؤال که آیا روسیه در رابطه با اوضاع کنونی در لیبی با ایالات متحده ارتباطی برقرار کرده است، گفت: مقامات مسکو این کار را در چارچوب نشست های سازمان ملل، جایی که این موضوع در دستور کار قرار گرفته است، انجام می دهد.

ورشینین اضافه نمود: در چنین شرایطی بسیار اهمیت دارد که کارآیی و تأثیر گذاری مأموریت ویژه سازمان ملل در حل و فصل مناقشه لیبی که فعلاً ریاستی ندارد، افزایش پیدا کند.

وی توضیح داد: شرایط در جبهه های زمینی در لیبی بسیار پیچیده و گیج کننده است. آنچه ما (طرف روسی) انجام می دهیم، این است که تلاش های خود را روی حفظ تماس ها با تمامی طرفین مناقشه در لیبی متمرکز کرد ه ایم تا آنها را ترغیب کنیم به راهکار های قابل قبول متقابل برای حل و فصل اوضاع دست یابند. البته همه این اقدامات زیر نظر سازمان ملل انجام می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه درباره اوضاع لیبی، با آمریکا همکاری خاصی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه درباره اوضاع لیبی، با آمریکا همکاری خاصی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید