زندگی سخت 5 قلو های اراکی در آستانه 3 سالگی

به گزارش کشتی کروز، 3سال پس از به جهان آمدن 5 قلو های اراکی وعده و وعید های مسئولان برای یاری به آن ها عملی نشده تا پدر و مادر آن ها در شرایط سختی قرار بگیرند.

زندگی سخت 5 قلو های اراکی در آستانه 3 سالگی

به گزارش روزنامه همشهری، این 5 قلو ها که آرمین، آرتین، آرین، یاسمن و یاسمین دلیخون نام دارند روز هشتم خردادماه سال 97 در اراک به جهان آمدند. والدین آن ها پیش از به جهان آمدن 5 قلو ها دختری به نام نازنین زهرا داشتند و از آن پس خانواده آن ها 8 نفری شد. با این که تولد 5 قلو ها زندگی آن ها را شیرین نموده بود، اما مسائل اقتصادی شرایط را برای پدر خانواده سخت کرد. با وجود این افراد زیادی ازجمله مسئولان استانی وعده و وعید های زیادی برای حمایت از این خانواده دادند. وعده هایی که به گفته پدر 5 قلو ها تا به امروز عملی نشده است و حالا او با وام هایی که از بانک های مختلف گرفته بدهی زیادی دارد.

حمید دلیخون در این باره می گوید: من کارگر نانوایی فانتزی بودم، اما بعد از به جهان آمدن 5 قلو ها کارم را از دست دادم و از آن موقع تا به امروز نتوانستم شغل مناسبی پیدا کنم. آن موقع افراد زیادی به خانه مان می آمدند و عکس می گرفتند. مثلا مسئولان استانی آمدند و گفتند نگران مخارج نباش. استاندار گفت برایت شغل دولتی در نظر می گیرم تا مسئله ای نداشته باشی، اما این حرف هیچ وقت عملی نشد. حالا مهم ترین مشکل من شغل است.

او درباره شرایط اقتصادی کنونی اش می گوید: مدتی است با ماشینم در اسنپ کار می کنم، اما چون شهر ما کوچک است درآمد چندانی از این کار نصیبم نمی گردد و در بهترین حالت از صبح تا شب 50، 60 هزار تومان از این راه درآمد دارم. در این شرایط، چون بیمه هم نداریم اگر بچه ها بیمار شوند باید هزینه های آن ها را به صورت آزاد پرداخت کنم و این کار از عهده ام برنمی آید.

آنطور که پدر 5 قلو ها می گوید او در این مدت به خاطر وام هایی که گرفته به بانک ها بدهکار است. او می گوید: در این مدت تعداد زیادی وام از بانک ها گرفته ام، اما چون درآمدی ندارم و هزینه های نگهداری بچه ها زیاد است نتوانستم قسط وام ها را پرداخت کنم و حالا به بانک ها بدهکار هستم و نمی دانم باید چکار کنم. چند مرتبه حتی به این فکر افتادم که چند فرزندم را به افرادی که توانایی نگهداری شان را دارند بدهم، اما دلم نیامد.

منبع: فرارو

به "زندگی سخت 5 قلو های اراکی در آستانه 3 سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی سخت 5 قلو های اراکی در آستانه 3 سالگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید