ساخت زنبورهای رباتیک برای استفاده در عملیات های امداد و نجات

به گزارش کشتی کروز، محققان پیروز به تولید ربات های زنبور شکل شدند که می توانند بدون صدمه دیدن به دیوار برخورد کنند.

ساخت زنبورهای رباتیک برای استفاده در عملیات های امداد و نجات

به گزارش کشتی کروز و به نقل از انگجت، ربات های کوچک پروازی که هم اکنون موجود هستند، خیلی دوام ندارند. به همین دلیل محققان دانشگاه هاروارد در راستای حل این مشکل برآمده و ربات های زنبوری تولید کرده اند که از عضلات مصنوعی و نرم برای پرواز استفاده می کنند. بدون اینکه آسیب ببینند.

به این ترتیب این ربات ها می توانند بدون اینکه صدمه ببینند، به دیوار اصابت کنند، به زمین سقوط کنند و یا حتی با زنبورهای دیگر برخورد داشته باشند.

پیش از این نیز از عضلات نرم پروازی استفاده شده بود ولی این برای اولین بار است که رباتی ساخته می گردد که قدرت و کیفیت این را دارد تا معلق بماند.

ترفند محققان برای تولید این ربات، بهبود چگالی نیرو از طریق مواد تصفیه شده بود.

ساخت و جمع آوری این ربات ها هم آسان است و می توان آنها را با تعداد بال و محرک بیشتری ساخت تا ربات بتواند کارهای پیچده تری انجام دهد.

هنوز این فناوری در مقایسه با ربات های معمولی خیلی کارآمد نیست ولی محققان هاروارد امیدوارند که ربات ساخت خود را بهبود بخشیده و به فروش برسانند.

اگر این کار انجام گردد، ربات مذکور کاربردهای بالقوه فراوانی دارد.

مثلا محققان هاروارد گفته اند که می توان این ربات ها را در ماموریت های جست وجو و نجات به کار گرفت. جایی که ممکن است ربات به زیر آوارهای حاصل از زلزله رفته و به دنبال بازماندگان حادثه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ساخت زنبورهای رباتیک برای استفاده در عملیات های امداد و نجات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت زنبورهای رباتیک برای استفاده در عملیات های امداد و نجات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید