فعلا خطر ابتلا به کرونا برای شهروندان آمریکایی پایین است

به گزارش کشتی کروز، وزیر بهداشت آمریکا اگرچه در شرایط کنونی خطر ابتلا به کرونا را برای شهروندان آمریکایی پایین دانست، اما گفت: شرایط می تواند به سرعت تغییر کند و شاهد موارد بیشتری از ابتلا در این کشور خواهیم بود.

فعلا خطر ابتلا به کرونا برای شهروندان آمریکایی پایین است

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز، الکس آزار (Alex Azar) وزیر بهداشت آمریکا اگرچه درشرایط کنونی خطر ابتلا به کرونا را برای شهروندان آمریکایی پایین دانست، اما گفت: شرایط می تواند به سرعت تغییر کند و شاهد موارد بیشتری از ابتلا در این کشور خواهیم بود.

وزیر بهداشت آمریکا در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید، درحالی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری و مایک پنس معاون وی نیز درکنارش حضور داشتند، با تعریف و تمجید از ترامپ گفت: ما از همان ابتدا این شرایط را پیش بینی می کردیم و انتظار آن می رفت که خطر ابتلای اغلب آمریکایی ها به ویروس کرونا با توجه به اقدامات قابل توجه رئیس جمهوری و مواردی که وی اعلام می کند، پایین خواهدبود.

آزار ادامه داد:، اما این شرایط می تواند به سرعت تغییر کند، شاهد موارد ابتلا بیشتری در آمریکا خواهیم بود همانطور که اکنون افزایش تعداد افراد مبتلا به کرونا در کشور هستیم.

وزیر بهداشت آمریکا، به ابتلای افراد در دو سطح خفیف و شدید به این ویروس اشاره کرد که اشخاصی که احساسی سرماخوردگی و یا آنفولانز می گیرند بهتر است درمنزل مانده و به مداوای خود بپردازند، اما کسانی که در برابر بیماری دچار ضعف بوده، نیازمند مراقبت های درمانی و بستری شدن در بیمارستان هستند.

آزار گفت: پیام اولیه ما به شهروندان آمریکایی و بعنوان نخستین راهبرد در برخورد با ویروس کرونا این است که تا حدامکان از انجام سفر ها و ورود و خروج به مکان ها و مناطقی که در آن بیشترین آلودگی به این ویروس وجود دارد، کاهش یابد.

تنها ساعاتی بعد از جان باختن اولین مورد از مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، دونالد ترامپ شامگاه شنبه 10 اسفندماه برای مهار این ویروس مرگبار از تمدید اعمال محدودیت سفر خبر داد.

ترامپ در کنفرانس خبری در کاخ سفید محدودیت های سفر به ایران، کره جنوبی و ایتالیا را گفت.

ترامپ اضافه نمود: ممنوعیت کنونی سفر به ایران برای اتباع خارجی که از 14 روز گذشته در این کشور بوده اند، تمدید می شود.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین طی بیانیه ای هشدار آمیز از شهروندان آمریکا خواست که از سفر به بخش هایی از ایتالیا و کره جنوبی که تحت تأثیر ویروس کرونا قراردارند، خودداری کنند.

کنفرانس خبری ترامپ در مورد شیوع ویروس کرونا در حالی انجام شد که یکی از ساکنان شهر کینگ کانتی در نزدیکی سیاتل اولین کسی بود که در آمریکا به علت ویروس کرونا ساعاتی گذشته جان خود را از دست داد.

تا کنون 15 مورد ابتلا به کرونا در سراسر آمریکا تایید شده و 46 مظنون که از کشور های دیگر به ایالات متحده بازگشته اند، قرنطینه شده اند.

کاخ سفید درحالی مدعی است که شیوع کرونا را تحت کنترل درآورده که ارتش آمریکا در مورد خطرناک بودن این ویروس به نظامیان خود در سراسر جهان هشدار داده است.

متیو داناوان مسئول امور پرسنل پنتاگون به تازگی در یادداشتی، مقام های ارشد وزارت دفاع را نسبت به تهدید فزاینده ویروس کرونا برای نظامیان آمریکایی در سراسر جهان آگاه کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فعلا خطر ابتلا به کرونا برای شهروندان آمریکایی پایین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعلا خطر ابتلا به کرونا برای شهروندان آمریکایی پایین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید