فیلم سیاه نسخه مرگ زن را پیچید

به گزارش کشتی کروز، زن جوان وقتی فیلم سیاه خود با مردی آشنا را در دستان شوهرش دید دست به اقدام مرگباری زد.

فیلم سیاه نسخه مرگ زن را پیچید

به گزارش، این زن بعد از افشای راز تلخ خود شبانه قرص خورد و به کام مرگ فرو رفت.

با شکسته شدن حکم اعدام مردی که متهم بود زن همکارش را آزار داده است، وی دیروز با حکم قضایی به زندان و تبعید محکوم شد .

رسیدگی به این پرونده از اوایل سال 96 به دنبال شکایت یک مرد به نام احمد شروع شد. وی که به پلیس آگاهی تهران رفته بود گفت: من و همسر 35 ساله ام رویا صاحب دو فرزند هستیم اما از همان ابتدای زندگی با هم اختلاف داشتیم تا این که مدتی پیش همسرم قهر کرد و رفت و من ناچار شدم خانه ای برای او اجاره کنم اما گاهی به خاطر فرزندان مان یکدیگر را ملاقات می کردیم .

وی ادامه داد: دو روز قبل پسر بزرگم فیلم سیاهی به من نشان داد که از دیدن آن شوکه شدم. همسرم و یکی از همکارانش به نام فرهاد با هم در ارتباط بودند .پسرم می گفت این فیلم را یک مرد در خیابان به او داده است. من همان موقع سراغ رویا رفتم و ماجرا را از او پرسیدم . همسرم می گفت همکارش فرهاد او را به بهانه صحبت کردن درباره کار به خانه اش کشانده و پس از خوراندن قرص خواب وی را آزار داده و از او فیلم گرفته است.

من از همسرم خواستم از فرهاد شکایت کنیم اما همان شب همسرم با خوردن قرص دست به خودکشی زد .من حالا از همکار سابق همسرم شکایت دارم.

با این شکایت و آنالیز فیلم سیاه، فرهاد بازداشت شد .وی گفت: من و رویا از سال ها قبل در یک کارگاه تولیدی پوشاک همکار بودیم و پس از مدتی تصمیم گرفتیم به طور شراکتی یک کارگاه تولیدی راه اندازی کنیم .من پول زیادی در این زمینه هزینه کردم و در این مدت فکر می کردم رویا مجرد است و شوهر ندارد. او گفته بود مطلقه است و به همراه فرزندانش زندگی می نماید . در این مدت ما با هم در ارتباط بودیم و چند بار هم از رابطه مان فیلم گرفتیم .پس از مدتی شراکت ما به هم خورد و من از رویا خواستم پول هایی را که هزینه نموده ام بدهد اما قبول نکرد. این اختلاف ها باعث شد فیلمی را که از او تهیه نموده بودم به فرزندش بدهم تا او مجبور گردد پول هایی را که از من گرفته ، برگرداند اما فرزندش فیلم را به پدرش نشان داده بود و همین موضوع باعث شد رویا خودکشی کند.

با این شکایت پرونده به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و فرهاد پای میز محاکمه ایستاد .

قضات دادگاه پس از محاکمه وی را به خاطر تجاوز به عنف به اعدام محکوم کردند اما با اعتراض وی به حکم صادر شده پرونده در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی نهاده شد و قضات دیوان حکم اعدام را شکستند .

فرهاد با رهایی از مجازات اعدام بار دیگر در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران تحت محاکمه نهاده شد .

وی گفت: رویا به من گفته بود مطلقه است .او بارها به من ابراز علاقه نموده بود و ما با هم قرار ازدواج گذاشته بودیم. حتی او یک بار به خانه پدری من در شهرستان آمد تا با پدر و مادرم ملاقات کند. رویا خودش راضی به این رابطه بود و من به زور او را آزار ندادم.

با این ادعا فیلم سیاه بار دیگر از سوی کارشناسان آنالیز شد. وقتی روشن شد تجاوز به عنف صورت نگرفته، قضات وارد شور شدند و دیروز فرهاد را به صد ضربه شلاق و دو سال تبعید محکوم کردند.

روزنه امید عنصر گمشده رخدادهای تلخ

دکتر امان ا... قرایی مقدم- جامعه شناس و استاد دانشگاه

خودکشی از نگاه جامعه شناختی یک پدیده اجتماعی به شمار می رود. وقتی در جامعه با چنین حوادثی رو به رو می شویم باید زندگی شخصی افراد را مورد تحلیل و آنالیز قرار دهیم تا لایه های پنهان زندگی شان معین گردد. وقتی یک فرد تصمیم می گیرد به زندگی خود خاتمه دهد، عوامل گسترده ای در زندگی اش دخالت داشته که سبب شده تنها راه نجات خود را خودکشی تصور کند.

عوامل مالی، فرهنگی و اخلاقی از مهم ترین عواملی است که افراد را به انتخاب خودکشی سوق می دهد. وقتی یک فرد دچار فروریختگی فرهنگی می گردد تنها راه نجات خود از مسائل زندگی را خودکشی می بیند و چنان چه تعداد این افراد در جامعه بیشتر گردد قطعا جامعه با پریشانی رو به رو می گردد و شاهد حادترین رخدادها خواهیم بود.

در جوامعی که ارزش ها و هنجارهای اجتماعی و فرهنگی دچار تزلزل می گردد و اعتیاد، طلاق و خیانت شیوع پیدا می نماید، قطعا خودکشی در میان افراد جامعه افزایش می یابد. معمولا افرادی که به لحاظ تربیتی مهارت های لازم را فرانگرفته اند و در محله هایی زندگی می نمایند که به لحاظ فرهنگی پایین هستند، جامعه با پدیده آنومی اجتماعی رو به رو می گردد.

اگر خودکشی در میان زنان و دختران رخ دهد باید از این نگاه مورد تحلیل قرار بگیرد که ازدواج اجباری، نارضایتی از زندگی زناشویی، دلزدگی عاطفی و... عواملی است که آن ها را به این راه خطرناک تشویق می نماید. در پرونده بسیاری از این زنان دیده می گردد که آن ها از طلاق و جدایی ترس داشته اند و دست به خیانت و حتی قتل زده اند و چون در شرایط نابه سامانی از زندگی مشترک به سر می برده اند قدرت مدیریت بحران نداشته و نتوانسته اند در مقابل مسائل زندگی تاب بیاورند از این رو هیچ راهکاری را برای خود تصور ننموده و خودکشی و خاتمه دادن به زندگی را انتخاب نموده اند.

وقتی بین رسیدن به هدف و وسیله فاصله ای به وجود بیاید و افراد نتوانند به آرزوهای خود برسند، در شرایط سخت زندگی خودکشی را برمی گزینند و به دلیل نداشتن تعادل در رفتار توان عبور از بحران ها را ندارند و به شیوه ای دردناک به زندگی خود خاتمه می دهند. سرخوردگی ، یأس، ناامیدی، فاصله دریافت از همبستگی ها و دلبستگی ها عوامل دیگری است که این پدیده اجتماعی را رقم می زند.

افرادی که وابستگی و دلبستگی شان بیشتر است به لحاظ روانی سالم هستند و کمتر برای حل بحران زندگی خودکشی را انتخاب می نمایند. بنابراین امید عنصری است که به زندگی انسان ها جان می بخشد و آن ها را از چنین رخدادهای تلخی مصون نگه خواهد داشت.

منبع:خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فیلم سیاه نسخه مرگ زن را پیچید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم سیاه نسخه مرگ زن را پیچید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید