ماسک خیار، تسکین دهنده پوست صورت

به گزارش کشتی کروز، ماسک خیار برای پوست صورت یک تسکین دهنده عالی است. تهیه ماسک صورت خیار به یاری ژل آلوئه ورا و روغن نارگیل یا هر روغن دیگری انجام می گیرد.

ماسک خیار، تسکین دهنده پوست صورت

سرویس آرایش و زیبایی - تابستان برای هر یک از ما می تواند یک فاجعه باشد. در شمال هند احساس می کنید که در یک اجاق گاز سوزان هستید. مطمئن هستیم که در تمام کشور هند اوضاع همین گونه است. هیچ کدام از مواد شیمیایی نمی توانند زخم های ناشی از این آب و هوای گرم را التیام بخشند. بسیار خب، کمی اغراق آمیز صحبت کردیم. اما به دور از شوخی باید گفت که تابستان می تواند واقعا انرژی شما را تخلیه کند و همچنین می تواند موجب به هم ریخته شدن زیبایی ظاهری ما شود. اما ما معتقدیم که مواد غذایی جادویی در آشپزخانه می توانند هر نوع مشکل پوستی را رفع نمایند. ما در این مطلب قصد داریم یکی از دستورالعمل های مورد علاقه خود را به شما معرفی کنم. این دستورالعمل پوست شما را از گرما و ناراحتی های ماه های تابستان حفظ خواهد نمود.

مواد لازم برای تهیه ماسک خیار

  • خیار
  • ژل آلوئه ورا
  • روغن نارگیل یا هر روغن دیگری که بخواهید

روش تهیه ماسک خیار

مرحله 1:

یک خیار متوسط، که ماده اصلی این دستورالعمل است را انتخاب کنید. خیار به همان اندازه که پوست را تسکین میدهد چشم را هم تسکین میدهد.

خیار را پوست بکنید. آن را به صورت ریز رنده کنید. بهتر است یک خیار سرد را انتخاب کنید. اما اگر خیار سرد و خنک در اختیار شما نیست، مقداری خیار رنده شده را در یخچال قرار دهید تا خنک شود.

ظاهر خیار رنده شده خنک اینگونه است. مقداری که در کاسه می بینید برای صورت و اطراف گردن کافی است. اگر می خواهید برای پاها و دستهای خود هم خیار داشته باشید، کمی بیشتر خیار رنده کنید.

مرحله 2:

روغن نارگیل را به خیار رنده شده اضافه کنید. برای این مقدار خیار رنده شده یک قاشق چایخوری روغن نارگیل بهره ببرید. اگر پوست چربی دارید باید مقدار خیلی کمی روغن نارگیل بهره ببرید.

مرحله 3:

اکنون وقت آن رسیده که یک مرهم خنک نماینده دیگر اضافه کنید که ماده مورد علاقه دختران برای مراقبت از پوست است. درست حدس زدید: آلوئه ورا

آلوئه ورا نه تنها حساسیت پوستی شما را تسکین می بخشد، بلکه در طول زمان موجب شفافیت پوست هم می شود.

مرحله4:

اکنون وقت آن رسیده که این مواد را به خوبی مخلوط کنید. فقط همین 3 ماده غذایی می توانند خستگی و بی حوصلگی یک روز کاری پر تب و تاب را از چهره شما بزدایند.

همانطور که می بینید این ماده نوعی ژل سبز رنگ است که می توانید همواره از آن بهره ببرید.

مرحله 5:

آن را به صورت یکنواخت روی صورت و گردن خود پخش کنید و اجازه دهید کمی روی صورتتان بماند و سپس صورتتان را بشویید. ممکن است کمی از این ماده از صورتتان بریزد، بنابراین یک دستمال کاغذی را پایین صورتتان نگه دارید تا لباستان کثیف نشود. بعد از حدود 5 الی 10 دقیقه صورتتان را بشویید.

فواید درمانی و خواص ماسک خیار برای صورت چیست؟

اگر بخواهید فواید درمان های خانگی را بدانید بیشمار مقاله وجود دارد. ما تفاوت هایی را که احساس می کنیم مخصوص این دستورالعمل است را برایتان بازگو می کنیم:

  • پوست بعد از یک روز کاری کمی رنگ پریده و خسته به نظر می رسد. تمام پوست های آفتاب سوخته یا برنزه می توانند از فواید این ماسک بهره ببرند.
  • اگر چند روز به صورت منظم از این ترکیب بهره ببرید موجب روشن شدن پوستتان می شود.
  • این ماسک باعث می شود چشم های پف نموده و حلقه های سیاه زیر چشم از بین بروند.
  • خستگی پوست یکی دیگر از مشکلاتی است که دیگر لازم نیست نگران آن باشید. این دستورالعمل باعث تازه شدن پوست شما شده و باعث می شود که سر زنده تر به نظر رسد.

در کل این دستورالعمل یک راه ساده، موثر و کم هزینه برای داشتن پوستی نرم و آرام است. برای ماه های گرم تابستان عالی است و همچنین می توانید در دیگر ماه های سال نیز از آن بهره ببرید. هیچ ماده شیمیایی در آن وجود ندارد، و مسئله ای برای بودجه شما ایجاد نمی کند - فقط یک پوست زیبا! مراقبت از پوست نمی تواند راحت تر از این باشد! حتی اگر خیلی پر مشغله هستید، مطمئننا می توانید چند دقیقه از وقت خود را به پوستتان اختصاص دهید.

اکنون این ترکیب را درست کنید و تجربه خود در خصوص استفاده از آن را با ما در میان بگذارید! بازخورد خود را در بخش نظرات زیر اعلام کنید.

منبع: setare.com

به "ماسک خیار، تسکین دهنده پوست صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک خیار، تسکین دهنده پوست صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید