مرگ 6 نفر به دلیل تزریق آمپول تقلبی کرونا، بازداشت فروشندگان آمپول تقلبی

به گزارش کشتی کروز، فرمانده انتظامی غرب استان تهران از انهدام باند فروشندگان آمپول تقلبی کرونا در شهریار اطلاع داد و گفت: متاسفانه 6 نفر از مصرف کنندگان این داروی تقلبی جان خود را از دست دادند.

مرگ 6 نفر به دلیل تزریق آمپول تقلبی کرونا، بازداشت فروشندگان آمپول تقلبی

به گزارش کشتی کروز به نقل از تسنیم؛ سردار محسن خانچرلی با اعلام خبر دستگیری عاملان فروش آمپول تقلبی کرونا در شهریار، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به کلانتری 16 اندیشه و طرح شکایت مبنی بر اینکه پدر وی به بیماری کرونا مبتلا بوده و افرادی با فریب، اقدام به فروش چهار عدد آمپول تقلبی کرونا با مارک تجاری Remedesivir به مبلغ یک میلیارد و 360 میلیون ریال کردند، به دلیل حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری کلاهبرداران در دستور کار ماموران نهاده شد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران اضافه نمود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و با هماهنگی قضائی پیروز شدند دو نفر از کلاهبرداران را در شهریار شناسایی و در عملیاتی ویژه، متهمان را حین فروش دو عدد آمپول تقلبی کرونا دستگیر نمایند.

وی با اشاره به اینکه متهمان در بازپرسی های تخصصی پلیس به همدستی با سه نفر دیگر اعتراف کردند، گفت: سه متهم دیگر این پرونده نیز با اقدامات تخصصی پلیس روبه روی بیمارستانی در شهرستان شهریار دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان تا به امروز 52 عدد از این آمپولها را هر کدام به مبلغ 450 میلیون ریال به شهروندان در مناطق مختلف استان تهران فروخته و مبلغی بالغ بر 23 میلیارد و 400 میلیون ریال به این بهانه از آنها کلاهبرداری کردند، اضافه نمود: تا به امروز 6 نفر از مصرف نمایندگان این داروهای تقلبی در استان تهران که به بیماری کرونا مبتلا بودند، جان باخته اند.

خانچرلی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در جامعه، متأسفانه شاهد این موضوع هستیم که برخی از افراد سودجو و کلاهبردار با درج آگهی های دروغین با عناوین مختلف در فضای مجازی مخصوصاً در شبکه های اجتماعی همچون فروش داروی ضد کرونا، فروش واکسن ضد کرونا، شربت های ضد کرونا و ... قصد کلاهبرداری از شهروندان را دارند که ضرورت دارد هموطنان در این زمینه هوشیار باشند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند، اعلام کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی های جعلی را در فضای مجازی نخورند و اخبار و اطلاعات در این رابطه را به وسیله رسانه های معتبر پیگیری نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "مرگ 6 نفر به دلیل تزریق آمپول تقلبی کرونا، بازداشت فروشندگان آمپول تقلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 6 نفر به دلیل تزریق آمپول تقلبی کرونا، بازداشت فروشندگان آمپول تقلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید