مسئله ای برای عرضه سوخت در صندلی ها وجود ندارد

به گزارش کشتی کروز، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: عرضه سوخت در کشور بدون هیچ مسئله ای در حال اجرا است.

مسئله ای برای عرضه سوخت در صندلی ها وجود ندارد

به گزارش گروه مالی کشتی کروز، شهرام رضایی؛ گفت: بر اساس مصوبه ای که دیشب به شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ابلاغ شد، همه خودرو های بنزین سوز شخصی، 60 لیتر و دوگانه سوز ها 30 لیتر سهمیه به صورت ماهانه در کارت سوختشان شارژ می گردد، سهمیه موتور سیکلت هم 25 لیتر است.

وی افزود: پس از اتمام سهمیه، خودرو های شخصی می توانند تا 250 لیتر به وسیله کارت خود بنزین با نرخ آزاد دریافت نمایند و پس از آن باید از کارت صندلیدار استفاده نمایند.

رضایی گفت: محدودیت 20 لیتر از کارت صندلی دار هم برداشته شد و با این کارت با قیمت سه هزار تومان تا 60 لیتر امکان سوخت گیری وجود دارد.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: قیمت بنزین سوپر 3500 تومان است و شامل سهمیه بندی نمی گردد، تک نرخی است و فقط با کارت صندلیدار قابل ارائه است.

وی تاکید نمود: خودرو های دولتی همچون گذشته سهمیه ای ندارد، اما بودجه آن برای واحد هایی که از خودرو های دولتی استفاده می نمایند در نظر گرفته شده است.

رضایی توضیح داد: امروز (24 آبان) باجه های معطله پست باز است و کسانی که تاکنون کارت خود را دریافت نکرده اند می توانند به باجه های پستی مراجعه نمایند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: کسانی که کارت سوخت در اختیار ندارند سهمیه به مدت شش ماه در کارتشان محفوظ است.

وی ادامه داد: پروسه صدور کارت سوخت بیش از سه هفته زمان نمی برد و تاخیر های اجرا شده به دلیل حجم بالای مراجعات است، ما هم قول می دهیم که این فرایند تسریع گردد.

رضایی گفت: برای تاکسی های اینترنتی به شرط رعایت نرخ های مصوب، مابه التفاوت نرخ یک و دو به اندازه سهمیه و به صورت اعتبار در کارت بانکی رانندگان این تاکسی ها شارژ می گردد که این اعتبار قابل برداشت در صندلی های سوخت است.

وی در ادامه تاکید نمود: ساز و کار آن هم به این ترتیب است که وزارت کشور اطلاعات پیمایش این تاکسی ها را دریافت و تبدیل به مقدار معینی سهمیه سوخت می نماید و این مقدار به صورت اعتبار به کارت بانکی راننده واریز می گردد.

رضایی افزود: معنای آن این است که وقتی سهمیه شصت لیتری این خودرو ها به انتها رسید از بنزین 3 هزار تومانی استفاده می نمایند، اما مابه التفاوت نرخ یک و دو به صورت اعتبار به حساب آن ها واریز می گردد.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در مورد خودرو های فرسوده، قانون اجازه صدور مجوز نمی دهد و تنها از کارت صندلی دار می توانند استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مسئله ای برای عرضه سوخت در صندلی ها وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئله ای برای عرضه سوخت در صندلی ها وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید