معرفی بورس های تحصیلی در یک کتاب

به گزارش کشتی کروز، هر فصل از این کتاب به معرفی بورس های دولتی یک کشور اختصاص دارد که عبارتند از: آلمان، استرالیا، اسلواکی، انگلستان، ایتالیا، جمهوری ایرلند، بلژیک، تایوان، ترکیه، جمهوری چک، چین، روسیه، رومانی، ژاپن، سنگاپور، سوئد، سوئیس، فرانسه، کانادا، کره جنوبی، مالزی، مجارستان، مکزیک، نیوزیلند، هندوستان و هنگ کنگ.

معرفی بورس های تحصیلی در یک کتاب

در مقدمه کتاب آمده است:

در روزگار کنونی، امکان تحصیل رایگان در مقاطع دانشگاهی، چه در کشور ما و چه در کشورهای دیگر، برای همه افراد فراهم نیست. در ایران و بسیاری از دیگر کشورها، هنوز هم آزمون های ورودی، معین کننده نحوه چینش افراد در جایگاه های رایگان تحصیلی است و همانگونه که بارها توسط متخصصین امر عنوان شده، نتایج چنین آزمون هایی نمی توانند به طور صد در صد و به شیوه ای منصفانه و صحیح، بیانگر میزان هوش و استعداد و توانایی افراد باشند. از سوی دیگر در کشور ما ایران، مشتاقان فراوانی برای تحصیل علم و انجام پژوهش و بااستعداد هستند ولی سقف آرزوی علمی این افراد تنها و تنها به دلیل عدم آگاهی و آشنا نبودن با فرصت های تحصیلی دیگر، به دانشگاهای تراز اول کشور محدود می شود در حالی که دانش آموزان و دانشجویان قابلیت علمی و تحصیلی بالایی برای دریافت پذیرش و اخذ بورس از بهترین دانشگاه های دنیا را دارند. لذا یکی از مهم تریم اهداف نگارش این کتاب، وسیع شدن حوزه دید دانش آموزان و دانشجویان مستعد کشورمان برای بسنده نکردن به دانشگاه های داخلی و شناخت فرصت های بی نظیری است که برای تحصیل علم و دانش به صورت رایگان در معتبرترین دانشگاه های خارجی واقع در کشورهای پیشرو علم و فناوری، فراهم است.

به گفته نگارنده کتاب بورس تحصیلی، اطلاعات مورد نیاز این کتاب از جدیدترین منابع و سایت های رسمی و منابع نوشتاری مرتبط با هر بورس اخذ شده و ضمن مرتب سازی، ارائه شده است. بورس های معرفی شده در این کتاب اغلب برای گذراندن دوره های تکمیلی نظیر فوق لیسانس و دکترا قابل استفاده هستند و در میان آنها موارد متعددی نیز پیدا می شود که دوره های پایین تر تحصیلی نظیر لیسانس و فوق دیپلم را نیز تحت پوشش قرار می دهند.

این کتاب در 160 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 20 هزار تومان از سوی نشر طراحان تین منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "معرفی بورس های تحصیلی در یک کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بورس های تحصیلی در یک کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید