معرفی 30 برگزیده جدید نشان ملی مرغوبیت در آذربایجان شرقی

به گزارش کشتی کروز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه 181 اثر از آذربایجان شرقی پیروز به کسب نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شده اند بر تداوم این فرایند تاکید نمود.

معرفی 30 برگزیده جدید نشان ملی مرغوبیت در آذربایجان شرقی

به گزارش کشتی کروز به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار، مدیرکل این اداره با اشاره به اینکه در داوری امسال، 30 اثر از آذربایجان شرقی پیروز به دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شدند، گفت: هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی با خلق آثار ارزنده توانسته اند صندلی قابل توجهی در کشور به دست آورند و خوشبختانه از این حیث جزو استان ­های پیشرو در کشور هستیم و در تلاشیم تا این فرایند حفظ گردد.

آبدار اظهار داشت: در این دوره 30 اثر از شهرهای تبریز، کلیبر، اهر، مراغه و میانه در رشته های ورنی بافی، چاپ باتیک، مصنوعات چرمی، رشته معرق چوپ، گلیم بافی، حکاکی روی فلز، زیورآلات سنتی و سفال و سرامیک پیروز به دریافت گواهینامه نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شدند.

او ادامه داد: در پنجمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی سال98، ابوالفضل امانی، خسرو شیری، علی ناصری تراکمه، پروانه یارمحمدپور، عبادالله صادقی، مرسل مرادی، عظیم مرادی، محمد قلی آقایی، سمیه نگهداری در رشته ورنی بافی و مریم محمدی در رشته گلیم بافی پیروز به دریافت نشان ملی مرغوبیت شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی اضافه نمود: همچنین پریسا پناه زاده، گیتا زنجانی، نسترن خسروی و ملیحه باقری در رشته نقاشی روی سفال، لطف الله فرج ­اللهی و لیلا غفاری در رشته حکاکی روی فلز، فرهاد معماری آذر در رشته معرق چوب، سیوا سیدی و سامره حبیبی در رشته زیورآلات سنتی و علی نوری زاده در رشته چاپ باتیک پیروز به کسب نشان ملی مرغوبیت در پنجمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی سال98 شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیش از 80 رشته صنایع دستی در استان فعال است، گفت: فعالیت بیش از 13هزار هنرمند در این رشته ها ظرفیت بسیار ویژه ای است که توسعه صنایع دستی و افتخار آفرینی در این زمینه را بسیار هموار نموده است.

منبع: میراث آریا

به "معرفی 30 برگزیده جدید نشان ملی مرغوبیت در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 30 برگزیده جدید نشان ملی مرغوبیت در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید