مقدار ابتلا به کرونا در خراسان رضویبه مراتب کمتر از دیگر استان ها

به گزارش کشتی کروز، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: میانگین ابتلا به کرونا در خراسان رضوی در موج چهارم 2.5 نفر به ازای هر 100 هزار نفر بوده، عددی به مراتب کمتر از دیگر استان های کشور و پائین تر از میانگین کشوری بوده است.

مقدار ابتلا به کرونا در خراسان رضویبه مراتب کمتر از دیگر استان ها

به گزارش کشتی کروز خراسان رضوی، دکتر مهدی قلیان اظهار کرد: به تازگی در سامانه ماسک، شرایط شهر مشهد نارنجی اعلام شده است و طبق مصوبه ستاد کرونا گروه های شغلی کد 2 مجدد آغاز به کار می نمایند، اما اجرایی شدن دیگر موارد درباره تغییر رنگ بندی ها منوط به ابلاغ دستورالعمل ابلاغی از سوی قرارگاه کشوری است.

وی اضافه کرد: با نارنجی شدن شهر مشهد تعداد شهرستان های قرمز در خراسان رضوی به 4 شهر کاهش یافت، ضمن اینکه 12 شهر در شرایط نارنجی و 11 شهر در شرایط زرد قرار دارند و در حال حاضر هیچ شهری با شرایط آبی در سطح استان نداریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه خراسان رضوی در میان تمامی استان های کشور از نظر اندازه بروز بیماری در موج چهارم بحران کرونا جزو استان های با کمترین بروز بوده است، اعلام کرد: در موج چهارم بحران کرونا ویروس قالب از نوع انگلیسی بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: ویروس های جهش یافته در مدت زمان کوتاه توان توسعه به سایر منطقه ها کشور را دارند، بنابراین تنها راه مقابله با آنها پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

دکتر قلیان اضافه کرد: هم اکنون از مسافران خارجی ورودی به فرودگاه مشهد تست پی.سی.آر گرفته می گردد و برای مسافران خارجی که از مرز زمینی وارد خراسان رضوی می شوند هم رپید تست یا آزمایش تشخیص سریع کرونا انجام می گردد.

وی اندازه رعایت پروتکل های بهداشتی در مشهد را 66 درصد و در خراسان رضوی 71 درصد اسم کرد و گفت: برای پیشگیری از کرونا به ویژه نوع های جهش یافته آن باید پروتکل های بهداشتی بیشتر از گذشته رعایت گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به واکسیناسیون سالمندان بالای 80 سال اعلام کرد: برای رفاه حال سالمندان طرح واکسیناسیون خودرویی در شهرک دانش و سلامت مشهد راه اندازی شده و چهار مرکز دیگر هم در مشهد برای این منظور پیش بینی شده است، با توجه به اینکه بنا است در هفته های آینده واکسیناسیون به صورت گسترده تری در سطح استان و کشور انجام بگیرد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد موظف شد تا تمهیدات و تدابیر حداکثری را در این زمینه داشته باشد، بعلاوه به جهت رعایت حال سالمندان از امروز به صورت خودرویی در شهرک دانش و سلامت مشهد واکسیناسیون صورت خواهد گرفت.

منبع: جام جم آنلاین

به "مقدار ابتلا به کرونا در خراسان رضویبه مراتب کمتر از دیگر استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدار ابتلا به کرونا در خراسان رضویبه مراتب کمتر از دیگر استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید