نمایشگاه 120 هنر تجسمی با نگاه ترویج کرامت اهل بیت (ع) در مشهد

به گزارش کشتی کروز، نمایشگاه آثار هنرمندان هنر های تجسمی خراسان رضوی با عنوان ثامن الائمه (ع) روز شنبه در نگارخانه مجتمع فرهنگی، هنری امام رضا (ع) در مشهد گشایش یافت.

نمایشگاه 120 هنر تجسمی با نگاه ترویج کرامت اهل بیت (ع) در مشهد

به گزارش خبرنگار از ، جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: شعار دهه کرامت امسال با توجه به میراث کریمانه اهل بیت (ع)، همدلی به رسم اهل بیت (ع) است و نمایشگاه ثامن الائمه (ع) نیز با همین نگاه گشایش یافته است.

او اضافه کرد: در این نمایشگاه 80 هنرمند هنر های تجسمی 120 اثر خود را با نگاه کرامت اهل بیت (ع)، ترویج آموزه های اهل بیت (ع) و زندگی همراه با معنویت و ارزش های انسانی به تصویر کشیده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: امسال با توجه به شیوع کرونا، تاکید و سعی شده است برنامه های مردمی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود، در کنار آن نشر برنامه های ویژه دهه کرامت در فضای مجازی نیز به صورت خاص و ویژه مورد تاکید قرار گرفته است.

مروارید بیان نمود: به همین مناسبت مجموعه ای از آموزه های مربوط به سبک زندگی رضوی در قالب کلیپ های فرهنگی و هنری در فضای مجازی تدوین شده که شامل هفت قسمت کوتاه می باشد و هدف از ساختن این کلیپ ها ترویج مدل زندگی رضوی و سیره حضرت امام رضا (ع) است.

او شرح داد: در دهه کرامت 12 کمیته تخصصی ذیل این اداره کل برنامه های لازم را تدوین کردند که علاوه بر زیباسازی شهر و شور و نشاط معنوی، تولیدات بصری فرهنگی، هنری مبتنی بر نیاز همیشگی جوانان به معنویت است که از طریق رسانه ملی و فضای مجازی پخش می شود.

نمایشگاه ثامن الائمه (ع) تا 13 تیرماه صبح ها از ساعت 10 الی 12 و بعدازظهر از ساعت 17 الی 19 در نگارخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) پذیرای علاقمندان است.

/ف.غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نمایشگاه 120 هنر تجسمی با نگاه ترویج کرامت اهل بیت (ع) در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه 120 هنر تجسمی با نگاه ترویج کرامت اهل بیت (ع) در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید