نوش آفرین انصاری به شوکران می آید

به گزارش کشتی کروز، شانزدهمین قسمت برنامه تلویزیونی شوکران، دوشنبه 28 آبان با حضور نوش آفرین انصاری، از بنیانگذاران کتابداری نوین ایران از شبکه چهار پخش می گردد.

نوش آفرین انصاری به شوکران می آید

وی متولد 1318 در هندوستان، از شاگردان محمدعلی جمالزاده و عباس زریاب خویی، دبیر شورای کتاب کودک (از ابتدای انقلاب تاکنون)، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کتابداری از مدرسه عالی ژنو در سوئیس و دانشگاه مک گیل کانادا، دکترای کتابداری از دانشگاه تورنتو، عضو سابق هیأت علمی و مدیر گروه کتابداری دانشگاه تهران، رئیس پیشین کتابخانه دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، مؤسس گروه کتابداری در دانشکده علوم تربیتی، برنده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی است.

از تألیفات انصاری می توان به تأسیس کتابخانه ها در روستا، توسعه کتابخانه های عمومی، مجموعه مقالات درباره کتاب و کتابداری، کتاب برای همه، کتاب و اجتماع و ترجمه مدخل تاریخ اسلامی اثر ژان سوواژ اشاره نمود که به عنوان کتاب سال برگزیده شد، اشاره نمود.

همچنین دو اثر زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی نوش آفرین انصاری به تلاش امید قنبری و مجموعه کتاب، کتابداری و کتاب پژوهی در نوشته های نوش آفرین انصاری به تلاش علی بوذری درباره این پیشکسوت عرصه کتابداری نگاشته شده است.

انصاری در شوکران شانزدهم گفته است: مگر همه شهروندان یک سرزمین نیستیم؟ مگر دولت از ما نیست و ما از دولت نیستیم؟ چرا دولت ها نباید از سازمان های مردم نهاد (سمن) پند بگیرند و وارد یک جای کوچک بشوند اما دستاوردهای بزرگ ببیننند؟ چرا این گفت وگو بین سمن ها و دولت ها در این سال ها ضعیف بوده یا بعضاً سیاسی بوده؟ این نقص بزرگی است.

شوکران محصول مشترک حوزه هنری و شبکه چهار سیما به تهیه کنندگی علی قربانی است که دوشنبه ها حوالی ساعت 21 روی آنتن می رود و بازپخش آن نیز روزهای سه شنبه 10 صبح، آدینه 14 و یکشنبه ساعت 19 است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نوش آفرین انصاری به شوکران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوش آفرین انصاری به شوکران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید