نگرانی پلیس راهور از قطعی برق و خاموشی معابر و تقاطع ها

به گزارش کشتی کروز، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا با اشاره به تجربه خاموشی و قطعی برق در سال گذشته که افزایش تصادف وسایل نقلیه با عابران پیاده را در تهران بدنبال داشت از دست اندرکاران صنعت برق و شهرداری ها درخواست کرد برای برق تقاطع ها و چراغ های هدایت تدبیری بیندیشند.

نگرانی پلیس راهور از قطعی برق و خاموشی معابر و تقاطع ها

به گزارش کشتی کروز، سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در تبادل نظر با فارس در مورد قطعی برق و خاموشی چراغ های هدایت و تأثیر آن بر فرایند مدیریت ترافیک و تسهیل در تردد شهفرایندان گفت: بیشتر تقاطع های اصلی در تهران و کلانشهرها مجهز به سیستم برق اضطراری بوده و در صورت قطعی برق بلافاصله برق اضطراری متصل می شوند اما بقیه تقاطع ها و چهارراه ها در همین تهران یا کلانشهرها نیز وجود دارند که به این سیستم وصل نبوده و در صورت قطعی برق، خاموش می شوند.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا توضیح داد: سیستم چراغ های هدایت در بسیاری از شهرها و شهرستان ها دارای سیستمUPS و برق اضطراری نبوده و به محض قطعی برق، دچار اخلال می شوند.

وی گفت: در چند روز اخیر اگر چه مشکل خاصی با قطعی برق رخ نداده اما مسئولان پلیس هدایت و رانندگی از وضع موجود گلایه داشته و نگران ایجاد اختلال در رفت و آمد خودروها و اتلاف وقت هموطنان هستند.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا توضیح داد: مسئولیت چراغ های هدایت و رانندگی در شهرها با شهرداری هاست بنابراین از شهرداریها تقاضا می کنیم که اگر خاموشی ها ادامه دار باشند برای برق تقاطع ها تدبیری اندیشیده گردد.

سرهنگ جهانی به تجربه خاموشی و قطعی برق در سال گذشته در معابر تهران اشاره و گفت: در سال گذشته در خاموشی ها شاهد افزایش تصادف وسایل نقلیه با عابران پیاده بودیم و با توجه به اینکه یکی از روش های پیشگیری وضعی از بروز تصادفات وجود چراغ ها و روشنایی معابر در شب هاست بنابراین از دست اندرکاران حوزه برق و شهرداریها تقاضا داریم در این خصوص تدابیر ویژه ای بیاندیشید تا مانع از وقوع تصادفات جرحی و خسارتی شده و آرامش و ایمنی را در معابر ببینیم.

سرهنگ جهانی در ادامه با تاکید دوباره بر نگرانی مأموران پلیس راهور از اتلاف وقت، ایجاد ترافیک و وقوع تصادفات به دنبال خاموشی چراغ ها در تقاطع ها و معابر به خصوص در شب هنگام، اعلام نمود: تعداد تقاطع ها و خیابان هایی که در سطح کشور بوسیله چراغ کنترل می شوند آنقدر زیاد است که نمی توان به صورت فیزیکی و با حضور ماموران پلیس راهور کنترل کرد چرا که تعداد ماموران پلیس هدایت و رانندگی آنقدر نیست که بتوان سر هر چهار راه یا تقاطع یک مامور راهور مستقر کرد؛ بنابراین باید برای این موضوع تدبیری خاص اتخاذ گردد تا گره ترافیکی پیش نیاید و تصادفی به وقوع نپیوندد و مردم دچار سردرگمی نشوند.

سرهنگ جهانی از رانندگان درخواست کرد که در مواجهه با خاموشی ها در معابر و در میادین و چهارراه ها با سرعت مطمئنه رانندگی نموده و دقت بیشتری به خرج دهند.

منبع: جام جم آنلاین

به "نگرانی پلیس راهور از قطعی برق و خاموشی معابر و تقاطع ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی پلیس راهور از قطعی برق و خاموشی معابر و تقاطع ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید