واکنش ترامپ به ملاقات سناتور دموکرات با ظریف

به گزارش کشتی کروز، رئیس جمهور آمریکا ملاقات یکی از سناتورهای دموکرات این کشور با وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ را اقدامی غیرقانونی خواند.

واکنش ترامپ به ملاقات سناتور دموکرات با ظریف

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تبادل نظر با کشتی کروز اظهار داشت که دیدار اخیر سناتور کریس مورفی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ یک اقدام مغایر با قانون لوگان بوده است.

ترامپ که پیش از شروع سفر انتخاباتی خود به غرب آمریکا با کشتی کروز تبادل نظر می کرد، در مورد دیدار سناتور کریس مورفی با محمدجواد ظریف بدون اطلاع کاخ سفید گفت: من [در خبرها] دیدم که سناتور مورفی با ایرانی ها دیدار نموده است.نمی دانم که آیا این واقعیت دارد یا نه. در هر صورت به نظر می رسد که این کار برخلاف قانون لوگان باشد.

بر اساس قانون لوگان هر شهروند یا مقام غیرمسئول آمریکایی که بدون اجازه دولت اقدام به مذاکره با مقامات دولت های متخاصم کند، مجرم شناخته خواهد شد. این قانون با هدف جلوگیری از تضعیف مواضع دولت آمریکا در برابر دولت های متخاصم وضع شده است.

یک رسانه آمریکایی روز یکشنبه فاش کرد که سناتور دموکرات کریس مورفی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ دیداری محرمانه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران داشته است.

سناتور کریس مورفی روز سه شنبه در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر خبرهای منتشر شده درباره دیدارش با وزیر خارجه ایران را تأیید کرد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز شامگاه سه شنبه ضمن تأیید تلویحی دیدار ظریف و سناتور آمریکایی اظهار داشت: دکتر ظریف همیشه گفته اند که با بعضی اعضای کنگره آمریکا که از او درخواست دیدار می نمایند، دیدار و دیدگاه های ج.ا. ایران و واقعیات منطقه را تشریح می نماید. این اقدامات بخشی از دیپلماسی عمومی است که شامل دیدار با نخبگان، مراکز فکری و مصاحبه و دیدار توجیهی با اصحاب رسانه ها نیز می گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش ترامپ به ملاقات سناتور دموکرات با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به ملاقات سناتور دموکرات با ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید