ورود اولین نفتکش ایران به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا

به گزارش کشتی کروز، اولین نفتکش از پنج نفتکش حامل سوخت ایران شامگاه شنبه به وقت محلی وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شد.

ورود اولین نفتکش ایران به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا

به گزارش رویترز، داده های ردگیری کشتی ها که شرکت رفینیتو ایکان جمع آوری کرده، نشان می دهد که نفتکش فورچون که با پرچم ایران حرکت می کند ساعت و هفت و نیم عصر به وقت محلی وارد آب های سرزمینی ونزوئلا شد.

تلویزیون دولتی ونزوئلا هم تصاویری از ناو نیروی دریایی و جنگنده های ونزوئلا برای استقبال از نفتکش فورچون پخش کرده است.

چهار نفتکش دیگر ایران، به نام های پتیونیا، فارست، فاکسون و کلاول، از تنگه جبل الطارق عبور کرده و در حال حرکت به سوی دریای کارائیب هستند.

در همین زمینه، ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع ونزوئلا هم روز چهارشنبه در واکنش به اظهارات یک مقام آمریکا در خصوص اقدام احتاقتصادی ایالت متحده، گفته بود که ارتش این کشور نفتکش های ایرانی را به هنگام ورود به منطقه ویژه اقتصادی اسکورت خواهند کرد.

تارک ال ایسامی، معاون اقتصادی رئیس جمهور ونزوئلا که اخیراً به عنوان وزیر نفت منصوب شده، در توییتی نوشته است، ما از کشتی های ایرانی که به زودی به بنادر ما وارد می شوند، استقبال خواهیم کرد.

براساس ارزیابی وب سایت تانکر تراکر، این پنج نفتکش مجموعا حامل بیش از یک میلیون و 520 هزار بشکه بنزین و دیگر فرآورده های نفتی ایران به مقصد ونزوئلا هستند.

1717منبع: خبرآنلاین

به "ورود اولین نفتکش ایران به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود اولین نفتکش ایران به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید