شرایط آب و هوا در 17 اسفند، ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور

به گزارش کشتی کروز، امروز (شنبه) با ورود سامانه بارشی، در شمال غرب و غرب کشور، بارش باران، وزش باد شدید موقتی و کاهش دما پیش بینی می شود.

شرایط آب و هوا در 17 اسفند، ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور

به گزارش کشتی کروز از کشتی کروز، امروز با ورود سامانه بارشی، در شمال غرب و غرب کشور، مناطقی از دامنه های زاگرس مرکزی، جنوب غرب کشور بارش باران و وزش باد شدید موقتی، کاهش دما و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف خواهند داشت. همچنین در مرکز کشور و دامنه های جنوبی البرز مرکزی نیز بارش های پراکنده پیش بینی می گردد.

این سامانه روز یکشنبه در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و بخش هایی از مرکز کشور فعال خواهد بود و از بعد از ظهر با حرکت به سمت شرق به شکل ضعیف تر در دامنه های زاگرس مرکزی، شمال استان های فارس و کرمان، جنوب استان اصفهان و یزد و ارتفاعات جنوب شرق کشور سبب بارش پراکنده می گردد.

فعالیت این سیستم دوشنبه در جنوب شرق کشور به ویژه در بخش های مرکزی و جنوبی استان کرمان، شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان متمرکز بوده و موجب رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در بعضی نقاط سبب باد و گرد و خاک می گردد. این موج در اواخر وقت از جنوب شرق کشور خارج می گردد.

طی روز شنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید رخ می دهد که در بعضی ساعات می تواند خیزش گرد و خاک در این مناطق را به همراه داشته باشد.

گفتنی است، از روز سه شنبه تا اواخر هفته با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا، افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نیمه غربی کشور پیش بینی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "شرایط آب و هوا در 17 اسفند، ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط آب و هوا در 17 اسفند، ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید