پرتاب چهاردهم ماهواره های استارلینک با موفقیت انجام شد

به گزارش کشتی کروز، خبرگزاری خبرنگاران- شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) در راستای استقرار یک صورت فلکی از ماهواره های اینترنتی موسوم به استارلینک(Starlink) 60 ماهواره دیگر را با موشک فالکون 9(Falcon 9) با موفقیت به فضا پرتاب کرد.

پرتاب چهاردهم ماهواره های استارلینک با موفقیت انجام شد

به گزارش خبرگزاری کشتی کروز به نقل از آی ای، شرکت اسپیس ایکس موشک فالکون 9 خود را برای پرتاب چهاردهمین ماموریت استارلینک در ساعت 8:25 به وقت منطقه زمانی شرقی از مرکز فضایی کندی استفاده کرد و یک ماموریت موفقیت آمیز دیگر را انجام داد. این مأموریت 60 ماهواره استارلینک دیگر را در مدار زمین مستقر کرد.

همانطور که شرکت اسپیس ایکس برنامه ریزی نموده بود، کمتر از 10 دقیقه پس از پرتاب، موشک پیشران مرحله اول فالکون 9 در ایمین کامل به زمین بازگشت و روی کشتی بدون سرنشین اسپیس ایکس به نام البته که هنوز دوستت دارم در اقیانوس اطلس فرود آمد.

این رویداد، ششمین پرتاب و فرود متوالی این پیشران بود.

لازم به ذکر است که در حال حاضر 700 ماهواره استارلینک در مدار زمین مستقر است که به زودی یک شبکه باند پهن مداری عظیم را برای ارائه خدمات اینترنتی به نقاط دوردست جهان که فاقد دسترسی به اینترنت هستند، فراهم می نماید. در عین حال، برنامه ریزی برای پرتاب حدود 12 هزار ماهواره استارلینک و استقرار یک صورت فلکی اینترنتی در حال اجرا است.

در صفحه مربوط به ماموریت استارلینک در سایت اسپیس ایکس آمده است: از آنجا که شبکه استارلینک هنوز در مراحل ابتدایی است، تیم استارلینک به آزمایش این سیستم ادامه می دهد، داده ها را جمع آوری می نماید و آزمایش های سرعت آن را انجام می دهد. این تیم همچنین اخیراً اینترنت استارلینک را در یک ساختمان اداری و حدود 20 خانه در منطقه ای دور افتاده در غرب ایالت واشنگتن که دسترسی به اینترنت در آن محدود یا ناممکن است، آزمایش نموده است.

در نهایت اسپیس ایکس در حساب توییتر خود تأیید کرد که این 60 ماهواره جدید با موفقیت در مدار زمین مستقر شده اند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پرتاب چهاردهم ماهواره های استارلینک با موفقیت انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب چهاردهم ماهواره های استارلینک با موفقیت انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید