پوریا پورسرخ: در زمان جوانی دوست داشتم جای گلزار باشم

به گزارش کشتی کروز، سینما دیلی/ پوریا پورسرخ آدینه مهمان برنامه پرانتز باز رادیو نمایش به تهیه کنندگی و سردبیری مارال دوستی بود.

پوریا پورسرخ: در زمان جوانی دوست داشتم جای گلزار باشم

در ابتدای این مصاحبه مجید واشقانی-مجری برنامه- از او خواست تا نظرش را در خصوص تاثیر صدا بر روی بازیگر بگوید.پورسرخ گفت: زمانی که هنرجو بودیم وقتی نام استاد شکیبایی می آمد لحن، صدا و تمام هنرنمایی های او می درخشید. در نسل بعدی، محمدرضا فروتن را همواره دوست داشته ام؛ خودش، لحن و صدایش را. حتی ابتدای کار من صحبت هایی بود که صدای او را تقلید می نماید یا نه

همان دوران بحث صدا اولش داشت به من آسیب می زد؛ یعنی انگ تقلید و این مسائل می خورد. به مرور گذشت و ثابت شد که بوده یا نبوده . من معتقدم محمدرضا فروتن بر نسل بعد از خودش بسیار تاثیرگذار بوده . یعنی عصیانی که در بازی بسیاری از بازیگران، به چشم می خورد تحت تاثیر فروتن بوده . بحث صدا در خصوص من اول کار در بسیاری از مواقع هم باعث پیشرفت من شد، یعنی باعث یادآوری می شد که این همان پسری است که صدایش اینطور است.

باران کوثری موقعی که می خواستیم صاحبدلان را با هم کار کنیم، یک گاردی داشت و علنی به من می گفت که یعنی چه مدام در این هفته نامه ها هستی! من می گفتم که شما برو و عکس هایش را ببین، این عکس ها دو سه لباس است. یعنی شما دو، سه بار مصاحبه نموده ای و این ها با تیترهای دیگر در جاهای دیگر هم کار شده است. یک روز به من گفت که حق با تو بود و کنترلش دست آدم نیست. صاحبدلان هم گرفت و همین داستان برای او هم پیاده شد.

سر کلاس موسسه کارنامه بودیم و یکی از اساتید بسیار محترم ما در خصوص محمدرضا گلزار صحبت می کرد و گفت: کسانی که صرف چهره دارند، ممکن است که سال دیگر نباشند. و گفتند مثلا در بین شما چه کسی دوست دارد که جای گلزار باشد؟ یادم است تنها کسی که در کلاس دستش را بالا گرفت من بودم. همان روز با یک نگاه اه اه پیف پیفی هم از بقیه بچه ها روبرو شدم که یعنی چه! گفتم بالاخره او سوپراستار است و صندلی دست نیافتنی ایی دارد. من فکر می کنم الان بعد از گذشت سال ها از آن روز، حرف من تایید شد و هنوز محمدرضا گلزار هست. منظورم این است که بالاخره وقتی که کسی هوادار دارد باید به او احترام گذاشت و مثل هر بازیگر دیگری نقش خوب و بد دارد.

منبع: همگردی

به "پوریا پورسرخ: در زمان جوانی دوست داشتم جای گلزار باشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوریا پورسرخ: در زمان جوانی دوست داشتم جای گلزار باشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید