کامپیوترها در حال بلعیدن مشاغل انسانها ، زنگ خطر هوش مصنوعی برای کارمندان بانک به صدا درآمد

به گزارش کشتی کروز، مدت ها است که می دانیم هوش مصنوعی می تواند بسیاری از امور را که ما انجام می دهیم، انجام دهد، حتی هوش مصنوعی می تواند از ما سبقت گرفته و قوی تر از ما ایفای نقش کند، با این حال پرسش این است که این اتفاق دقیقا چه زمانی به مرحله بحرانی می رسد و تکلیف ما در این میان چیست.

کامپیوترها در حال بلعیدن مشاغل انسانها ، زنگ خطر هوش مصنوعی برای کارمندان بانک به صدا درآمد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بررسی های جدید بخش مالی پایگاه خبری بلومبرگ نشان می دهد فناوری 10 درصد از فرصت های شغلی یا به بیانی دقیق تر مشاغل بانکی را طی یک دهه آینده کاهش می دهد.در حالی که تعداد مشاغل تولیدی آمریکای شمالی کم می شود، مشاغل بخش خدمات ، از جمله امور بانکی نیز در معرض خطر هستند.

فایننشال تایمز نیز در گزارشی با عنوان پیش بینی فناوری برای از بین بردن بیش از 200000 شغل بانکی در آمریکا گفت که کاهش کار بزرگترین مشکل برای انسان طی سالهای آینده خواهد بود. گزارش رسمی از ولز فارگو ، غول بانکی ایالات متحده نشان می دهد هر اندازه حضور هوش مصنوعی در سیستم بانکداری بیشتر است، نرخ مشکلاتی مثل کلاهبرداری کمتر است و این خبری خوب برای انسانها نیست.

بخش دیگری از این گزارش به افزایش بهره وری می پردازد. اساس این گزارش این است که سرمایه گذاری عظیم درحوزه فناوری به افزایش قدرت تبادلات مالی منجر شده و از اتلاف وقت پیشگیری می کند. از سوی دیگر سیستم بانکداری مبتنی بر هوش مصنوعی روز و شب نمی شناسد و شبانه روز مشغول پرداختن به امور بانکداری است. بانک های کانادایی در بسیاری از زمینه های اتوماسیون بانکی از جمله کارت های اعتباری و بانکداری از راه دور به عنوان رهبر بین المللی شناخته می شوند.

اما به مرور زمان کارمندان بانک مشاغل خود را از دست می دهند. دستمزدهایشان کاهش پیدا می کند و در نهایت نیز با مشکلاتی جدی در حوزه مبارزه بر سر اثبات توانایی های خود در مقایسه با سایرین رو به رو می شوند. جالب است بدانید تنهاد مشاغلی که تقریبا ایمن باقی می مانند، شامل کارمندانی می شود که وظیفه حفظ و ایمن کردن نرم افزارهای بانکی را بر عهده دارند.

منبع: انتخاب

به "کامپیوترها در حال بلعیدن مشاغل انسانها ، زنگ خطر هوش مصنوعی برای کارمندان بانک به صدا درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامپیوترها در حال بلعیدن مشاغل انسانها ، زنگ خطر هوش مصنوعی برای کارمندان بانک به صدا درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید