کاهش تنش های روانی باکمک مشاوره تلفنی بهزیستی در ایام نوروز

به گزارش کشتی کروز، تهران (پانا) - مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی با بیان اینکه در ایام نوروز خدمات تلفنی مشاوره 1480 به طور مستمر به مردم ارائه خدمت خواهد کرد، گفت که خطوط تلفنی 1480 از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به هموطنان در سراسر کشور است.

کاهش تنش های روانی باکمک مشاوره تلفنی بهزیستی در ایام نوروز

به گزارش ایسنا، بهزاد وحیدنیا ضمن تشریح ارائه خدمات مشاوره تلفنی به مردم در سراسر کشور در ایام نوروز گفت: در ایام نوروز خدمات تلفنی 1480 به طور مستمر به مردم ارائه خدمت خواهد کرد و مشاوره های تلفنی انجام می شود.

وی اضافه نمود: خطوط تلفنی 1480 از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به هموطنان در سراسر کشور است. همچنین به جهت اینکه انتظار افراد برای دریافت خدمات مشاوره کاهش یابد، به افرادی که درخصوص تنش های روانی ناشی از کرونا دارای پرسش هستند خط ویژه ای برای کرونا تعریف شده که به آن خط تلفنی (1480 با شماره گیری کد 9) ارجاع شده و مشاوره را دریافت می کنند.

وحیدنیا در پاسخ به این سوال که چند نیرو در سامانه مشاوره تلفنی ارائه خدمت می کنند؟ گفت: 460 نیروی تخصصی فوق لیسانس و دکترا که دوره های آموزشی تخصصی و دوره های بازآموزی را نیز طی کرده اند در این زمینه فعالیت می کنند. به تناسب شرایط بحران و نیازها در شرایط پسا بحران آموزشهای این افراد نیز به روز می شود.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه ممکن است تماس های تلفنی در ساعات مختلفی از روز اتفاق بیفتد، در برخی از زمان ها میزان تماس ها بیشتر و در برخی از زمان ها میزان تماس ها کمتر است. پاسخگویی به تماسها در اغلب استانها حد مطلوب است لیکن در صورت افزایش تقاضا قابلیت تامین خدمات وجود داشته و پیش بینی های لازم اجرا شده است .

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی گفت: ناگفته نماند که حدود 47 خط 10 رقمی مشاوره تلفنی نیز در سراسر کشور وجود دارد که مراکز مشاوره تحت نظارت از این خطوط برای تامین خدمات تلفنی برای مخاطبین خود استفاده می کنند.

وحیدنیا درباره مشاوره های حضوری در ایام نوروز نیز گفت: مراکز غیردولتی تحت نظارت سازمان به تبع نیاز بخش های مختلف مکلف به تامین خدمت هستند و اینگونه نیست که سرویس خدمات اجتماعی در این ایام متوقف شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کاهش تنش های روانی باکمک مشاوره تلفنی بهزیستی در ایام نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش تنش های روانی باکمک مشاوره تلفنی بهزیستی در ایام نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید