کتابخانه های خیابانی راهکاری برای جذب گردشگر

به گزارش کشتی کروز به نقل از forsatnet، ممکن است مردم از سیاتل به اسم یک شهر پیشرفته و به اصطلاح high tech یاد نمایند، اما کارزار تبلیغاتی این شهر که به منظور جذب جهانگرد طراحی شده است کاملا خلاف جهت تکنولوژی حرکت می نماید. پویش تبلیغاتی Visit Seattle که به منظور بزرگداشت کتابخانه تاریخی این شهر شکل گرفته، هم اکنون به ابزاری برای جذب جهانگرد ها به این شهر تبدیل شده است.

کتابخانه های خیابانی راهکاری برای جذب گردشگر

در چارچوب این کارزار تبلیغاتی، کتابخانه هایی کوچک در خیابان های سیاتل نصب شده است که به رهگذران این امکان را می دهد تا کتاب مورد نظر خود را انتخاب و آن را مطالعه نمایند. این کتابخانه های کوچک و رایگان که با شعار یک کتاب بردار و یک کتاب بگذار به صورت گسترده در سراسر خیابان های شهر نصب شده اند در واقع یک برنامه تعویض رایگان کتاب است که از سوی مقامات شهر سیاتل به منظور افزایش امکان مطالعه کتاب و ایجاد جذابیت برای جهانگرد ها و مسافران راه اندازی شده است.

به این منظور مدیران این شهر با نصب کتابخانه های کوچک در پیاده روهای بوستون، شیکاگو و اوستین جهانگرد ها را به بازدید از سیاتل تشویق می نمایند و امیدوارند اجرای این طرح در نهایت منجر به افزایش قابل توجه تعداد جهانگرد ها و افزایش درآمدهای این شهر گردد.

این کتابخانه های کوچک که در حقیقت هدف اصلی از نصب آنها در خیابان های سیاتل بزرگداشت جشن ملی کتاب در ایالات متحده است، به صورت قایق های کایاک طراحی شده و در آن کتاب هایی قرار داده شده است که مناسب جهانگرد ها و افرادی است که برای نخستین بار به سیاتل سفر می نمایند.

کتاب هایی نظیر راهنمای مسافران که در آن به معرفی جذابیت های جهانگردی سیاتل پرداخته شده است به همراه تعدادی از رمان های معروف و پرفروش که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبه رو شده از جمله کتاب هایی است که مدیران پویش تبلیغاتی بزرگداشت کتاب در شهر سیاتل برای کتابخانه های کوچک و خیابانی این شهر در نظر گرفته اند. گفتنی است بخشی از این کتاب ها به رمان هایی اختصاص دارد که یا در شهر سیاتل رخ داده یا اینکه به وسیله یکی از ساکنان این شهر نوشته شده است.

شایان ذکر است به منظور غنی تر شدن این کتابخانه ها، گروه هایی مسئول قرار دادن کتاب های نو در آن دسته از کتابخانه هایی شده اند که کتاب های موجود در آنها به وسیله مردم مورد استفاده قرار گرفته است. این افراد با گشت زدن در منطقه ها مختلف شهر اقدام به پر کردن مخزن کتابخانه های کوچک نصب شده در خیابان می نمایند تا همیشه کتاب های مورد احتیاج شهروندان در دسترس آنان قرار داشته باشد.

این کتاب ها که روی آنها جمله # Visit Seattle دیده می گردد از مخاطبان درخواست می نماید تا با این کتابخانه های کوچک و سیار سلفی گرفته و آن را با #SeattleStory در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

گفتنی است اقدام اخیر شهر سیاتل در استفاده از کتابخانه های سیار در خیابان در شرایطی صورت می گیرد که این شهر بالاترین نرخ سواد را در ایالات متحده در اختیار داشته و اغلب ساکنان آن به مطالعه علاقه فراوان دارند.

مدیران شهر سیاتل معتقدند در شرایطی که تمامی کارزارهای تبلیغاتی در حوزه های مختلف دیجیتالی شده و بیشتر شرکت ها و سازمان ها از تبلیغات اینترنتی و تلویزیونی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می نمایند، ایده نصب کتابخانه های کوچک در خیابان های این شهر و امکان استفاده رایگان از این کتاب ها به وسیله مردم و جهانگرد ها، موجب جلب توجه بخش قابل توجهی از مردم خواهد شد، چرا که هیچ نشانی از تکنولوژی در این طرح تبلیغاتی یافت نمی گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کتابخانه های خیابانی راهکاری برای جذب گردشگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه های خیابانی راهکاری برای جذب گردشگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید