کشور در لبه پرتگاه موج چهارم کرونا است

به گزارش کشتی کروز، رئیس شورای عالی نظام پزشکی، نسبت به بروز موج چهارم کرونا در کشور هشدار داد.

کشور در لبه پرتگاه موج چهارم کرونا است

به گزارش گروه اجتماعی کشتی کروز، مصطفی تعیین، در چهل و ششمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی، گفت: کشور در لبه پرتگاه موج چهارم کرونا قرار گرفته است و اگر وارد این پیک شویم به طور حتم با افزایش میزان مرگ و میر روبرو خواهیم شد.

وی با عنوان این مطلب که کادر پزشکی در معرض آسیب پذیری بیشتری قرار گرفته است و نباید سرمایه های ملی را از دست بدهیم، افزود: بازگشایی مدارس و برداشتن محدودیت ها کشور را با پیک چهارم روبرو خواهد کرد، لذا واردات فوری واکسن استاندارد از ضروریات است.

جهانپور خبر داد؛

اولین واکسن پیروز کرونا در جهان وارد کشور شد

تعیین تاکید کرد: کادر درمان، سالمندان و افرادی که بیماری های زمینه ای دارند، در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند که امیدوارم در تهیه و توزیع واکسن استاندارد اولویت گذاری ها به طور دقیق لحاظ شود.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی در ادامه نشست شورای عالی نظام پزشکی بر ضرورت ورود و رسیدگی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی به مسائل و مسائل پزشکان جوان اشاره کرد و گفت: پزشکان جوان سرمایه های حال و آینده این کشور هستند که به صورت مدنی و با رعایت اصول اخلاقی و قانونی خواسته های به حق خود را مطرح می کنند و ما هم وظیفه داریم این فرصت را در اختیار آنها قرار دهیم تا نظرات خود را بیان کنند. در برخورد با این پزشکان که همانند فرزندان ما هستند باید این نکته را مدنظر قرار داد که رشته پزشکی تنها رشته دانشگاهی است که دانش آموختگان آن موظف به گذراندن طرح اجباری در هر مقطع تحصیلی هستند و با کشیک های پی در پی و مسئولیت های سنگین و حقوق اندک علاوه بر عدم امکان پرداختن به روز آمدی علمی و پژوهش های علمی، زمینه مهاجرت به سایر کشورها برای آنها فراهم می شود.

تعیین با اشاره به مصوبه هزینه های سرباری ناشی از اپیدمی کرونا بیان کرد: همه موظفیم از این مصوبه شورای عالی دفاع کنیم تا اولاً سلامت بیماران و کادر پزشکی به خطر نیافتد و در استان ها هم مزاحم همکاران نشوند. در این شرایط بحرانی لازم است که وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر داشته و برای رفع مسائل جامعه پزشکی و مردم تلاش کنیم.

وی در خصوص مباحث مالیاتی جامعه پزشکی یاد آور شد: مسائل این حوزه همچنان کم و بیش به قوت خود باقی است و هنوز با نگاه بی اعتمادی و سو ظن به جامعه پزشکی نگریسته می شود که در شرایط پاندمی کووید 19 و با وجود ایثارگری های جامعه پزشکی، دور از انصاف است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کشور در لبه پرتگاه موج چهارم کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشور در لبه پرتگاه موج چهارم کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید