کفش جیر را با این روش ها تمیز کنید

به گزارش کشتی کروز، تمیز کردن کفش های جیر کار سختی است اما می توان با شگردهایی زیبایی و تمیزی آن را حفظ کرد.

کفش جیر را با این روش ها تمیز کنید

به گزارش در زمان انتخاب و خرید کفش مسلما بار ها خواسته اید کفش جیر انتخاب کنید چرا که زیبایی بسیاری دارد، اما امان از روزی که کثیف شوند نه تنها زیبایی خود را از دست می دهند که حتی به کفشی زشت تبدیل می گردد. تمیز کردن کفش های جیر کار سختی است، اما می توان با شگرد هایی زیبایی و تمیزی آن را حفظ کرد.

جیر یک لایه نرم دارد که می توانید با استفاده از برس مخصوص کفش جیر به راحتی آن را تمیز کنید، اما مراقب باشید که کفش حتما خشک باشد. چرا که کفش های جیر در برابر آب و رطوبت بسیار آسیب پذیر هستند به همین دلیل توصیه می گردد قبل از تمیز کردن کفش جیر حتما از خشک بودن آن مطمئن شوید. برس را به عقب و جلو نکشید و در یک جهت کفش را برس بزنید. اما زمانی که کفش تان را واکس می زنید، پرز های جیر در یک جهت فشرده می گردد. برای اینکه پرز ها از حالت فشردگی خارج شوند بهتر است بعد از واکس زدن با استفاده از برس مخصوص کفش جیر، کفش را به صورت رفت وبرگشت برس بزنید.

اگر لکه های روی کفش با برس کشیدن پاک نمی گردد، می توانید از یک مدادپاک کن یا یک تکه سوهان لاستیک بهره ببرید. بعد از تمیز کردن کفش روی آن یک لایه اسپری محافظ کفش بزنید. این کار باعث می گردد که کفش تان دیرتر کثیف گردد.

لکه های چربی معمولا به سختی از روی کفش های جیر پاک می شوند و اگر در پاک کردن سریع این لکه ها تعلل کنید، کفش خیلی زود زیبایی اولیه خود را از دست می دهد. نشاسته ذرت برای از بین بردن لکه های تازه چربی مفید است. می توانید مقداری نشاسته را روی لکه بپاشید و بگذارید یک شب تا صبح بر روی کفش بماند. روز بعد کفش را برس بزنید و سپس بر روی لکه اتو بکشید.

اگر شما برای تمیز کردن کفش جیر آب زیادی استفاده نموده اید، کاغذ خشک کن را داخل کفش قرار بدهید تا به جذب آب اضافی کفش یاری کند. مچاله کردن کاغذ و قراردادن آن داخل کفش به حفظ شکل ظاهری آن هم یاری می نماید. توصیه می گردد از روزنامه استفاده نکنید، زیرا ممکن است جوهر نوشته های روزنامه به کفش شما نفوذ کند و ظاهر کفش خراب گردد.

اگر لکه با تمامی راه های بالا تمیز نشد با استفاده از مقداری سرکه سفید با پارچه یا دستمال نرم آن را تمیز کنید. دستمال آغشته به سرکه را بر روی لکه بکشید و بعد از خشک شدن برس بزنید. این یک روش مناسب برای از بین بردن لکه های نمک هم هست.

منبع:ایرنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کفش جیر را با این روش ها تمیز کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفش جیر را با این روش ها تمیز کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید