کلانی: اگر اهواز بودم پرسپولیس را از زمین بیرون می کشیدم!

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال و پیشکسوت پرسپولیس می گوید به خاطر اتفاقات قبل و بعد از بازی این تیم مقابل فولاد خوزستان، باید بازی دو تیم مجددا برگزار گردد.

کلانی: اگر اهواز بودم پرسپولیس را از زمین بیرون می کشیدم!

حسین کلانی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اتفاقات پیش و بعد از بازی پرسپولیس و فولاد در اهواز اظهار کرد: گاهی اتفاقاتی رخ می دهد که آدم نمی تواند هیچ کاری برابر آن ها انجام دهد. این اتفاقات درباره پرسپولیس بسیار عجیب است و برای من جای سوال دارد. قبل از بازی پرسپولیس برابر فولاد چند اتفاق رخ داد که به نظرم سر پرسپولیس را بریدند.

او با اشاره به محبوس شدن بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس در اتوبوس پیش از آغاز بازی، گفت: پرسپولیس تیم مظلومی است. اگر بازی ما را عقب یا جلو هم بیندازند از قانون تبعیت می کنیم اما ناگهان قبل از بازی می گویند برق استادیوم قطع شده در حالی که همه استادیوم ها برق اضطراری دارند. در عمرم ندیدنم استادیومی برق اضطراری نداشته باشد. بعد اجازه نمی دهند تیم وارد رختکن گردد و با همان وضعیت آشفته در اتوبوس می مانند.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: وقتی بین دو نیمه وارد رختکن می شوند، چراغ ها خاموش است و بازیکن با همان وضعیت استراحت می نماید و خستگی در تن بازیکنان می ماند. از سوی دیگر داور و یاری داور درست قضاوت نمی نمایند و به وضوح اختلاف نظر دارند. مسائلی رخ می دهد که در نهایت آدم نمی تواند به این اتفاقات خوشبین باشد.

کلانی با بیان اینکه صاحب نظران، قضاوت داور بازی را پر از اشتباه می دانند، تاکید نمود: باید این بازی تکرار گردد. من اگر در استادیوم غدیر اهواز بودم به هیچ وجه اجازه بازی کردن تیم را نمی دادم و تیمم را از زمین بیرون می کشیدم. درست است که محرومیت و ضرر برای تیم به دنبال داشت اما اجازه نمی دادم علیه تیم ما کار نمایند. من قبلاً هم در اهواز بودم و این اتفاقات تکرار شده است. الان هم این مسائل را سر تیم ما آوردند. ورزشکاران نجیب هستند و برابر این قبیل مسائل واکنشی ندارند. باید به این بازی رسیدگی گردد و بازی را تکرار نمایند. نمی توان در برابر آن سکوت کرد.

پیشکسوت پرسپولیس و عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال به برنامه ریزی مسابقات لیگ برتر ایراد گرفت و گفت: سازمان لیگ مستقل از فدراسیون فوتبال است و خودش تصمیمات نهایی را می گیرد. گاهی وقت ها اتفاقاتی می افتد که ناخودآگاه ذهن انسان به سمت و سوی وجود بعضی غرض ورزی ها سوق پیدا می نماید. این هجمه ها عمدتاً علیه پرسپولیس و استقلال است. به محض اینکه شرایط پرسپولیس بهتر می گردد، هجمه ها را به سمت استقلال سوق می دهند.

کلانی گفت: بعضی ها که از گذشته دنبال ورود و نفوذ به باشگاه پرسپولیس بودند و در این کار ناکام ماندند، به دنبال وارد کردن هجمه به این تیم هستند و علیه تیم ما کارشکنی می نمایند.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد عمدی در این وقوع این اتفاقات وجود نداشته است، گفت: ما هم معتقدیم به طوری کلی عمدی در کار نیست ولی وقتی بین دو بازی آسیایی پرسپولیس در یک هفته، یک بازی هم در لیگ برتر گنجانده می گردد و شرایط تیم را در نظر نمی گیرند، آدم روی این مسائل حساس می گردد. بعد هم می گویند وزیر مقصر است و وزیر استقلالی یا پرسپولیسی است در حالی که او هر دو تیم را مانند دو فرزندش دوست دارد.

کلانی ادامه داد: من هم معتقدم داور همانند همه ما جایز از خطاست اما چند بار باید اشتباه کند که تجربه لازم را به دست بیاورد؟ اشتباه هم یک بار و دو بار رخ می دهد. آنطور نیست که مدام اشتباهات متوالی صورت بگیرد.

این پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید برای برطرف این مسائل نشستی با حضور کارشناسان فوتبال، مدیران و اهالی رسانه برگزار کند و مسائل را آنالیز کند، گفت: ما برای حل این قبیل مسائل و پیدا کردن نقاط کور در انجام امور فوتبال، احتیاج به کارگروهی متشکل از کارشناسان هر بخش داریم. از دل این نشست ها مسائل حل می گردد. باید به طور شورایی کارها را انجام داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کلانی: اگر اهواز بودم پرسپولیس را از زمین بیرون می کشیدم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانی: اگر اهواز بودم پرسپولیس را از زمین بیرون می کشیدم!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید