گرسنه ماندن باعث افزایش وزن می گردد

به گزارش کشتی کروز، کاهش وزن باید به وسیله یک برنامه مناسب و منظم ورزشی و غذایی صورت گیرد. برخلاف تصور، گرسنه ماندن باعث می گردد ذخیره سازی چربی در بدن افزایش یابد و بدن به علت فقدان دریافت مواد غذایی دچار آشفتگی شده و با دریافت اولین مواد غذایی آنها را به چربی تبدیل کند.

گرسنه ماندن باعث افزایش وزن می گردد

گرسنه ماندن باعث افزایش وزن می شود

به گفته یک کارشناس تغذیه گرسنه ماندن بدون برنامه برخلاف تصور غلط عمومی نه تنها موجب لاغری نمی شود، بلکه باعث افزایش وزن هم می شود.

کاهش وزن باید به وسیله یک برنامه مناسب و منظم ورزشی و غذایی صورت گیرد. برخلاف تصور، گرسنه ماندن باعث می شود ذخیره سازی چربی در بدن افزایش یابد و بدن به علت فقدان دریافت مواد غذایی دچار آشفتگی شده و با دریافت اولین مواد غذایی آنها را به چربی تبدیل کند.

برترین روش کاهش وزن، تمرینات مرتب ورزشی و رژیم غذایی مناسب است و محروم کردن بدن از مواد غذایی مورد احتیاج آن هم به مدت طولانی روش درستی نیست.

سریع غذا خوردن یکی از عادات غلط رایج در میان مردم است که موجب افزایش وزن می شود. از زمان آغاز غذا تقریباً 20 دقیقه طول می کشد که علایم سیری به مغز برسد، بنابراین با خوردن غذا ظرف 5 دقیقه این فرصت از مغز سلب شده و باعث پرخوری و پر کردن معده بیش از میزان مورد احتیاج می شود.

بعلاوه آب نخوردن به مقدار کافی از دیگر عادت های غلط تغذیه ای است که موجب افزایش وزن می شود؛ زیرا آب یک ماده ضروری برای فعالیت های بدن از جمله سوزاندن کالری محسوب می شود. بعلاوه خوردن تنقلات در زمان نامناسب باعث ایجاد عادت غذایی ناسالم می شود.

مصرف میان وعده در صورت فقدان تداخل با مصرف وعده های غذایی اصلی هیچ ضرری برای بدن ندارد. مناسب ترین زمان استفاده از میان وعده ها ساعت 10 و 17 است و مصرف میان وعده ها نظیر تنقلات باعث تأمین انرژی، مواد معدنی، ویتامین ها و پروتئین مورد احتیاج روزانه بدن می شود. نخوردن صبحانه یک اشتباده بزرگ است.

صبحانه سالم نه تنها باعث افزایش انرژی و باز ماندن فکر و فکر می شود، بلکه موجب انتخاب و مصرف وعده های غذایی دیگر در طول روز خواهد شد.

مواد لبنی کم چرب، تخم مرغ، نان سبوس دار و کربوهیدرات ها مانند سیب زمینی که موجب مقاومت بیشتر ماهیچه ها می شوند، از جمله مواد غذایی مفید برای صبحانه می باشند.

منبع: کانون خانواده شماره 227

منبع: راسخون

به "گرسنه ماندن باعث افزایش وزن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرسنه ماندن باعث افزایش وزن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید