72 پزشک جدید جذب و به بیمارستان های استان گیلان اعزام شدند

به گزارش کشتی کروز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی پزشک کافی وجود دارد، گفت: علاوه بر پزشکان موجود در سطح مراکز درمانی، 72 پزشک جدید جذب و به بیمارستان های سطح استان اعزام شده اند.

72 پزشک جدید جذب و به بیمارستان های استان گیلان اعزام شدند

به گزارش گروه دانشگاه کشتی کروز، به نقل دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پیش از ظهر امروز نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونین، مدیران و همچنین رؤسای بیمارستان های مرکز استان در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار گشت.

ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با تأکید بر ارائه خدمات مستمر و منظم از سوی کادر سلامت، اظهار کرد: مردم باید خدمات بهداشت و درمان را در سطح استان به صورت منظم و مستمر بر اساس حقوق مشخص خود دریافت نمایند.

وی با بیان اینکه در تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی پزشک کافی وجود دارد، اضافه نمود: علاوه بر پزشکان موجود در سطح مراکز درمانی، 72 پزشک جدید جذب و به بیمارستان های سطح استان اعزام شده اند و بعید می دانیم با آغاز به کار این عزیزان کمبود پزشک در سطح استان داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر ارائه خدمات 24 ساعته در مراکز درمانی استان، گفت: بیمارستان های استان علیرغم اینکه در نوبت صبح فعال هستند باید در نوبت عصر و شب نیز فعال بوده و پزشکان در مراکز بیمارستانی حضور داشته باشند و به مردم و بیماران خدمات مکفی ارائه نمایند.

سالاری بر لزوم اشراف کامل رؤسای بیمارستان ها بر تمامی امور اداری، اقتصادی و درمانی تأکید و اضافه نمود: رئیس بیمارستان باید بر شیوه و به کارگیری نیروها، غذای بیماران، توزیع دارو، افزایش رضایت مندی بیماران و خانواده ها اشراف کامل داشته باشد و پیوسته مرکز درمانی و یا بیمارستان را پایش کند.

وی بر لزوم هماهنگی رؤسای بیمارستان های تابعه استان در مورد پیگیری ها برای برطرف کمبود های زیرساختی در مراکز بیمارستانی تأکید کرد و گفت: بعضی از رؤسای بیمارستان های استان به جهت برطرف نواقص و کمبود ها از ظرفیت های برون سازمانی بهره می گیرند که بسیار حائز اهمیت است، اما ضروری است قبل از این اقدام، به منظور هماهنگی بهتر و پرهیز از موازی کاری، با معاونین مربوطه دانشگاه هماهنگی های لازم صورت بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه بیمارستان نباید تنها یک ساختمان باشد بلکه باید فعال بوده و به مردم خدمات دهد، توضیح داد: بعضی از بیمارستان های استان به دلیل خدمات محدود به گونه ای پیش می فرایند که مردم حاضر نیستند برای چرخه درمان، خود را به آن ها بسپارند و سیر درمان خود را مستقیماً به بخش خصوصی و یا مطب ها می سپارند که این مهم باسیاست های خدمتی دانشگاه در تناقض است.

سالاری با بیان اینکه از ظرفیت آزمایشگاه ها، سونوگرافی، CT اسکن، رادیوگرافی و یا سایر تجهیزات تشخیصی پزشکی به صورت 24 ساعته استفاده نمی گردد، اضافه نمود: بعضی از بیمارستان ها به بیماران سراپایی خدمات مذکور را ارائه ننموده و یا تنها این خدمات را به بیماران بستری محدود می نمایند که باید این رویه کاملاً تغییر نموده و سیستم درمان کاملاً در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی همچنین بر ضرورت حفظ نیرو ها در بخش بهداشت و درمان به ویژه در شهرستان ها تأکید کرد و گفت: هیئت رئیسه دانشگاه، مخالف انتقال نیرو از شهرستان به مرکز استان و یا از کادر بهداشت و درمان به بخش اداری است و باید در این زمینه مقاومت کافی در سطح بیمارستان ها و شبکه ها صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "72 پزشک جدید جذب و به بیمارستان های استان گیلان اعزام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "72 پزشک جدید جذب و به بیمارستان های استان گیلان اعزام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید